Sestdiena, 18. Novembris, 2017
Doloresa, Aleksandrs

Moldovas reģioni un pašvaldības gūst pieredzi Latvijā

07.08.2017
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas plānošanas reģioniem un pašvaldībām no 7. līdz 12. augustam Moldovas reģionu, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem organizē vasaras skolu - nometni. Vizītes laikā delegācijas pārstāvji dalīsies grupās un dosies pieredzes apmaiņā uz 10 Latvijas pašvaldībām, tostarp arī Jelgavas novada pašvaldību.
Jelgavas novada pašvaldībā no 8. līdz 10. augustam ieradīsies trīs Glodjani pašvaldības pārstāvji. Tāpat kā citās pašvaldībās arī Jelgavas novada pašvaldībā kolēģi pēc individuāli izstrādātām programmām iepazīsies un uzklausīs Latvijas ekspertu padomus uzņēmējdarbības un tūrisma attīstībā, pašvaldību darba organizēšanā, teritorijas attīstības plānošanā, projektu vadībā un pakalpojumu sniegšanā.
Trīs dienu vizītē Jelgavas novadā Moldovas kolēģi iepazīsies ar novada pašvaldības vadību, tiksies ar biedrībām -  “Lauku partnerība Lielupe”, “LielBarons”, lai diskutētu par dažādu projektu izstrādi un sadarbības iespējām. Apmeklēs arī “Pārtikas amatnieku” veikaliņu, iepazīstoties ar novada mājražotāju produkciju, ieradīsies cūku pupu kraukšķu ražotnē un piparmētras tējas namiņā zemnieku saimniecībā “Terēni”, kā arī noslēgumā apmeklēs Elejas muižas tējas namiņu.
Kopumā VARAM ministrijas organizētajā vasaras skolas-nometnē piedalīsies 21 Moldovas Reģionālās attīstības un celtniecības ministrijas, Ziemeļu, Centrālā, Dienvidu, Gagauzijas reģionu un to pašvaldību pārstāvji.
Tā kā vasaras skolas-nometnes vadmotīvs ir “No idejas līdz projektam”, tad vizītes būs veltītas informācijai par iespējamiem atbalsta instrumentiem sadarbības projektu īstenošanai kultūras, jauniešu, uzņēmējdarbības, tūrisma, lauku attīstības u.c. jomās, kā arī projektu piemēriem ar finanšu instrumentu atbalstu. Tiks uzklausīti Moldovas kolēģu pieredzes stāsti noteiktajās jomās.
Vizītes noslēgumā, kad delegācijas pārstāvji būs apmeklējuši dažādas Latvijas pašvaldības, atkal tiksies Rīgā, apmainoties ar atziņām nepieciešamajām rīcībām un iespējamiem risinājumiem situācijas uzlabošanai Moldovas reģionos atbilstoši sociāli ekonomiskajai situācijai, t.sk. pārņemot Latvijas pieredzi. Tāpat tiks prezentētas sadarbībā ar Latvijas reģionu un pašvaldību kolēģiem veidotas projektu ieceres. Valsts institūciju un NVO eksperti sniegs ieteikumus un individuālās konsultācijas, lai idejas pārvērstos par veiksmīgiem projektiem. Ideju īstenošanas gaitu paredzēts uzraudzīt un novērtēt, 2017. gada rudenī organizējot Latvijas ekspertu misiju uz Moldovas reģioniem.
Aktivitātes tiek īstenotas Latvijas Lauku foruma un VARAM projekta „ Atbalsts nacionāla līmeņa sadarbības platformas izveidei un pasākumu īstenošanai Moldovas lauku un reģionu izaugsmei” ietvaros.