Otrdiena, 26. Septembris, 2017
Kurts, Knuts, Gundars

Kalnciemā atklāta labiekārtota atpūtas vieta

13.09.2017

Piesaistot gan projekta līdzekļus, gan pašvaldības līdzfinansējumu, bet lielā mērā ar privātu – uzņēmuma SIA "Gneiss" finansiālu atbalstu, Kalnciemā, netālu no pagasta pārvaldes, labiekārtota daļa no Lielupes ielas promenādes. Vēsturiski šī vieta Kalnciemā kalpoja kā laivu piestātne. Pēc pagasta pārvaldes iniciatīvas piestātne atjaunota, izveidojot un labiekārtojot to par atpūtas vietu vietējiem pagasta iedzīvotājiem.

“Atjaunotais Lielupes krasta posms ir neliels Kalnciema vizītkartes fragments – dažkārt nevajag lepnu strūklaku vai pieminekli, bet labiekārtotu vietu, kur pienākt  un nesteidzīgi baudīt skaisto dabas skatu, kas paveras no Lielupes krasta”, stāsta Kalnciema pagasta pārvaldes vadītājs Dainis Keidāns.

Pagasta  pārvaldes vadītājs D. Keidāns norāda, ka jaunizveidotā vieta lielā mērā tapusi, pateicoties pagasta atbalstītājiem. Lai izveidotu drošu gājēju celiņu un nostiprinātu upes krastus, bija nepieciešama melnzeme, atsijas un šķembas. Nepieciešamos materiālus nodrošināja pagasta ilggadējais atbalstītājs -  uzņēmums SIA “Gneiss”.

Latvijas pašvaldību savienības projekta “Pašvaldību lielie darbi parkos Latvijas simtgadei” ietvaros, atpūtas vietai izdevies izveidot arī divus koka solus. Koka soli izgatavoti laivas veidolā, lai filozofiski atpūtniekiem atgādinātu par agrāko laivu un kuģu kustību Lielupē. No projekta līdzekļiem koku soliem tika atvēlēti 500 EUR. Jāpiemin, ka solu izgatavošanai finansējumu ieguldīja arī uzņēmums SIA “WWL Houses”.

Bruģēšanas darbus, teritorijas sakopšanu un video kameras uzstādīšanu Jelgavas novada pašvaldība veica par saviem budžeta līdzekļiem, kopsummā atvēlot 3800 EUR.

Atpūtas vietas atklāšana Kalnciemā