+A A
Otrdiena, 16. Oktobris, 2018
Daiga, Dinija
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Izsolē plāno pārdot slēgto “Glūdas skolas” ēku

27.09.2017

Jelgavas novada dome šodien apstiprināja lēmumprojektu, kas paredz atsavināt un pārdot izsolē slēgto “Glūdas skolas” ēku un tās palīgtelpas. Nepietiekamā skolēnu skaita dēļ pamatizglītības programma skolā tika pārtraukta jau pērn rudenī, savukārt šovasar mācības beidza arī pēdējā pirmsskolas grupiņa. Pašreiz ēkas telpas ir tukšas, tajās atrodas vien novada pašvaldības dokumentu glabātuve jeb arhīvs. Līdz ar pārdošanas brīdi to plānots pārcelt uz citu pagastu.

2009. gadā, veicot pirmo skolas reorganizāciju, “Glūdas skola”, kas iepriekš bija pamatskola, pārtapa par Svētes pamatskolas Glūdas filiāli. Izglītības iestādē turpmāk mācījās 1.- 6. klašu skolēni. 2016. gadā, kad skola piedzīvoja otru reorganizāciju, pamatizglītības programma tika pārtraukta. Tobrīd skolā apvienotajās klasēs kopā mācījās vien 14 bērni. Lai gan Glūdas pagasts ir viens no iedzīvotāju skaita ziņā lielākajiem pagastiem Jelgavas novadā, tomēr tieši ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ, skolai neizdevās piesaistīt pietiekamu skolēnu skaitu. Skola atrodas Zemgales ciema teritorijā, bet ne centrā. No tuvākās apdzīvotās vietas līdz skolai ir vairāk kā 2 km.

“Diemžēl uzturēt pagastā četras izglītības iestādes - līdzās Šķibes pamatskolai un novada Mūzikas un mākslas skolai vairs nav saimnieciski izdevīgi. Ēkas apsilde un elektrība sastāda lielas izmaksas. Tagad, kad skolas telpas vairs netiek izmantotas un ēkā izvietots vien pašvaldības dokumentu arhīvs, domē tiek virzīts lēmumprojekts par nama pārdošanu. Pēc skolas slēgšanas domājām par ēkas turpmāko pielietojumu. Ieceres un vīzijas virmoja, bet, ņemot vērā, ka skolas teritorija atrodas nomaļus, pašvaldības funkciju veikšanai ēkas nav lietojamas. Jāuzsver, ka vēlējāmies jautājumu par skolas pārdošanu aktualizēt savlaicīgi, lai ēku stāvoklis no ilgas dīkstāves nepasliktinās”, komentē novada domes izpilddirektora vietnieks Valdis Buividaitis.

Nekustamais īpašums “Glūdas skola” sastāv no apbūvētas zemes vienības - 3,79 ha platībā un ēkām – skolas, noliktavas, ēdnīcas un saimniecības ēkas. Pēc domes lēmuma pieņemšanas tiek veikts pasūtījums sertificētam tirgus vērtētājam nekustamā īpašuma tirgus vērtējuma noteikšanai, ko savukārt izvērtēs Pašvaldības mantas novērtēšanas, atsavināšanas un aprites komisija, lai tālāk virzītu jautājumu izskatīšanai  Domes sēdē  atsavināšanai izsolē  jau par konkrētu nosacīto cenu.