+A A
Trešdiena, 17. Oktobris, 2018
Karīna, Gaits
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Cūku pupu kraukšķu ražotāji Jaunsvirlaukā paplašina ražošanas telpas

06.10.2017

Startējot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai projektā, Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar pārtikas jomas amatnieku SIA “Zekants” Jaunsvirlaukas pagastā plāno paplašināt uzņēmuma telpas. Pērn SIA “Zekants” pašvaldībai piederošās telpās – amatniecības centrā “Jaunlīdumi” aizsāka ražošanas procesu cūku pupu kraukšķu tapšanā ar nosaukumu “Pupuchi”. Šajā laika posmā ir ievērojami augusi iedzīvotāju, tai skaitā arī citu pašvaldību, interese par produkta tapšanas stāstu un ražošanas niansēm. Sadarbojoties ar ražotāju, pašvaldība organizē dažādu delegāciju viesošanos amatniecības centrā, būtiski veicinot pašvaldības un uzņēmuma atpazīstamību. 

Sadarbība ar uzņēmumu SIA “Zekants” pašvaldībai aizsākās 2016. gadā, kad uzņēmums startēja pašvaldības biznesa ideju konkursā – “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā”. Saņemot pašvaldības starta kapitālu 1500 EUR apmērā un noslēdzot īres līgumu ar pašvaldību, uzņēmums Jaunsvirlaukā amatniecības centrā “Jaunlīdumi” izveidoja ražotni. Cūku pupu kraukšķi kā produkts ar dažādām garšām jau pieejams pārtikas tirdziņos un veselīga uztura veikaliņos.

“Ņemot vērā augošo interesi par mūsu radīto produktu un par ražošanas procesiem, mums ir vitāli nozīmīgi paplašināt ražošanas telpas, lai vienlaicīgi varētu norisināties vairāki ražošanas posmi. Projekts ietver sevī nākošo ražošanas attīstības posmu - vēlamies aptvert papildus telpas amatniecības centrā “Jaunlīdumi”, kur esam iecerējuši izveidot gatavās produkcijas iepakošanas līniju un uzglabāšanas noliktavu. Ar paplašināšanos ceram vienlaicīgi nodrošināt divus tehnoloģiskos procesus – gan produkcijas ražošanu, gan gatavās produkcijas fasēšanu. Līdz šim šie procesi tika realizēti nodalīti laikā, kas ievērojami paildzināja visu tehnoloģisko procesu īstenošanu”, stāsta uzņēmuma pārstāve Kristīne Ozoliņa.

Projekta ietvaros ieplānota vienkāršotā telpu atjaunošana, kas ietvers grīdas, sienu un griestu segumu maiņu un telpu savstarpējo savienošanu ar aili. Kopprojekta īstenošanas laikā par projekta realizēšanu un ieviešanu atbild Jelgavas novada pašvaldība sadarbībā ar SIA "Zekants". Kopējais projekta finansējums: 16 189 EUR; publiskais finansējums 12 951 EUR (ELFLA finansējums 80% no projekta attiecināmajām izmaksām). SIA “Zekants” ieguldīs 3237 EUR.