Svētdiena, 19. Novembris, 2017
Liza, Līze, Elizabete, Betija

Jelgavas novada pašvaldības pārstāvji , VARAM un Latvijas uzņēmēju un pašvaldības delegācija , apmeklē Moldovu ar mērķi rast sadarbības iespējas

17.10.2017

Jelgavas novada pašvaldības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), Latvijas uzņēmēju un  pašvaldību delegācija no 2017. gada 3. līdz 7. oktobrim VARAM parlamentārā sekretāra Jāņa Eglīta vadībā apmeklēja Moldovu.

Vizītes ietvaros delegācija piedalījās Moldovas gada biznesa pasākumā “Moldova Business Week 2017”, izzinot Moldovas biznesa vidi, veiktos un plānotos pasākumus biznesa vides uzlabošanai, darbaspēka pieejamības situāciju, izglītības iespējas atbilstoši darba tirgus prasībām, kā arī nosacījumus ārvalstu investoriem. Latvijas uzņēmēju delegācija dalībai “Moldova Business Week 2017” bija izvirzījusi konkrētus sadarbības priekšlikumus, t.sk. pārtikas pārstrādes, automobiļu detaļu izstrādes un remonta, konsultāciju un mentoringa, viesmīlības speciālistu sagatavošanas, tūrisma attīstības jomās. Pašvaldību pārstāvji tematisko paneļu ietvaros informēja par uzņēmējdarbības vidi un investīciju piesaistes iespējām sadarbībai ar Moldovu.

Vizītes laikā  Jelgavas novada pašvaldības delegācija apmeklēja savu sadraudzības pašvaldību Glodeni rajonā  Moldovas  Ziemeļu reģionā, lai  uz vietas iepazītos ar uzņēmējdarbības vidi, pašvaldību darbu, pakalpojumu sniegšanu un definētu starptautiskās sadarbības projektu idejas.

Tāpat delegācija piedalījās seminārā ar ārvalstu partneru (Zviedrija, Ukraina, Vācija, Polija u.c.) dalību, iepazīstinot ar Latvijas un Moldovas līdzšinējo sadarbību reģionālās attīstības jomā, plānotajām projektu idejām un apspriežot ārvalstu finanšu instrumentu finansējuma piesaistes iespējas ideju īstenošanai koordinētai un daudzpusīgai sadarbībai. Seminārā piedalījās visu Moldovas reģionālās attīstības aģentūru pārstāvji, kā arī Moldovas un Latvijas pašvaldību pārstāvji. Tika identificētas sadarbības projektu idejas vietējās ekonomikas, vietējo resursu uzlabošanas, vietējo pakalpojumu sniegšanas, dabas resursu izmantošanas, infrastruktūras un vietējās pārvaldes jomā.

Savukārt starpvalstu sadarbības līguma ietvaros no 27.septembra līdz 2.oktobrim  Jelgavas novadā, SIA “Viesu līči” pieredzes apmaiņā no Moldovas Glodeni rajona viesojās pavāre Silvija Bukatar. Pieredzes apmaiņas ietvaros viņa gan strādāja SIA “Viesu līči” kafejnīcā, kur iepazina latviešu ēdienu gatavošanas kultūru, gan piedalījās Ražas svētku gadatirgū, kur viesus cienāja ar tradicionālajiem Moldāvu ēdieniem – baklažānu ikriem, mamaligu (kukurūzas biezputru), golubciem (tīteņiem), ķiršu pankūkām.

Ideja par kultūras mantojuma veicināšanu nacionālajā virtuvē radās pērn, kad Jelgavas novada pašvaldības delegācija viesojās Moldovā uz ikgadējo Moldovas Ziemeļreģiona biznesa forumu.

Savukārt, atbildes vizītē un pieredzes apmaiņā no 2. Līdz 8.oktobrim uz Glodeni rajonu devās pavāre Vineta Mežraupa no Jelgavas novada  kafejnīcas “Zemnieka cienasts”.

Jelgavas novada pašvaldības, VARAM, Latvijas uzņēmēju un pašvaldību delegācija vizītē Moldovā