Sestdiena, 18. Novembris, 2017
Doloresa, Aleksandrs

Apstiprināti Jelgavas novada pašvaldības augstāko apbalvojumu saņēmēji

25.10.2017

Jelgavas novada dome 25. oktobra sēdē šī gada pašvaldības augstākajiem apbalvojumiem apstiprinājusi piecus kandidātus, kam priekšsēdētāja pieņemšanā 16. novembrī - par godu valsts proklamēšanas 99. gadadienai piešķirs Goda diplomus un Atzinības rakstus. Godināmie cilvēki kā īpašu simbolisku balvu saņems arī vārpiņas formā veidotu piespraudi- kā elementu no novada ģerboņa.

Novada domes augstākie apbalvojumi tiek piešķirti cilvēkiem par īpašiem nopelniem vai profesionālu ieguldījumu, sasniegumiem kādā jomā. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad personas apbalvojumiem varēja izvirzīt ikviens iedzīvotājs kopā ar domubiedru grupu – ne mazāk par pieciem cilvēkiem.

Ar 25. oktobra domes lēmumu augstākais apbalvojums - Goda diploms -piešķirts trim personām:

Lilitai Leoho, Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas direktorei, par ilggadēju un mērķtiecīgu ieguldījumu izglītības sistēmas attīstībā Jelgavas novadā; Zitai Kurševai - diriģentei, par nozīmīgu un spilgtu radošo devumu koru mākslas attīstībā un Jelgavas novada popularizēšanā; Arvīdam Tukulim - Jaunsvirlaukas pagasta SIA “Cīruļi” valdes loceklim, par nozīmīgu ieguldījumu lauksaimniecības nozares un uzņēmējdarbības attīstībā Jelgavas novadā.

Savukārt augstāko apbalvojumu -  Atzinības rakstu – saņems Olga Rožko, Šķibes pamatskolas skolotāja, un Anita Klupša, Kalnciema pagasta vidusskolas direktore, par nozīmīgu ieguldījumu izglītības darbā un nopelniem starpkultūru dialoga veicināšanā Jelgavas novadā.

Goda diploma saņēmējiem kā cieņas apliecinājumu pasniedz apzeltītas sudraba vārpiņas piespraudi, savukārt Atzinības raksta saņēmēji saņem sudraba vārpiņas piespraudi. Tā simbolizē apliecinājumu nozīmīgam ieguldījumam ar lauksaimniecības kā jomas prioritāti saistītā novada attīstībā. Priekšsēdētāja pieņemšanas par godu Valsts proklamēšanas gadadienai jeb svinīgais pasākums augstāko apbalvojumu pasniegšanai plānots 16.novembrī  plkst. 16:00 Līvbērzes kultūras namā.