Svētdiena, 19. Augusts, 2018
Melānija, Imanta

Aicina pieteikt uzņēmumus konkursam “Jelgavas novada uzņēmēju gada balva 2018”

01.03.2018

Lai veicinātu novada uzņēmēju atpazīstamību un popularizētu labas uzņēmējdarbības prakses piemērus, Jelgavas novada dome 31. janvāra domes sēdē atbalstīja ideju arī šogad organizēt konkursu “Jelgavas novada uzņēmēju gada balva 2018”. Ikviens novada iedzīvotājs no 1. marta līdz 6. aprīlim aicināts atsaukties konkursam un pieteikt savu favorītu – pakalpojuma sniedzēju un uzņēmumu, kas izpelnījies simpātijas un atzinību.

“Konkurss pašvaldībā pirmo reizi tika rīkots praktiski līdz ar Jelgavas novada izveidi. Septiņu gadu laikā uzņēmējdarbības attīstībā ir vērojama “krāsaina” aina. Ja 2010. gadā Jelgavas novadā bija 2100 uzņēmumi, tad 2017. gadā jau 2550 uzņēmumi. Pa šiem septiņiem gadiem vismaz 450 uzņēmēji ir papildinājuši juridisko personu kopskaitu novadā. Jelgavas novada lepnums nenoliedzami ir lielie uzņēmumi un zemnieki, kas, darbojoties lauksaimniecības nozarē, tur savās rokās “maizes klēts” statusu. Taču ar katru gadu arvien izteiktāk ir vērojama uzņēmīgu jaunpienācēju debija – inovatīva domāšana, bezbailīga interese tirgū piedāvāt ko nebijušu, vēlme strādāt pēc citādiem principiem un strādāt globālā tirgū. Tāpēc aicinu ikvienu novada iedzīvotāju atsaukties konkursam un pieteikt savu favorītu – preces vai pakalpojuma sniedzēju, kas izpelnījies simpātijas, atzinību, ievērību, lai mēs varētu novērtēt gan jaunuzņēmumus, gan stabilos spēlētājus tirgū” aicina Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte.

Laika posmā no 2018. gada 1. marta līdz 6. aprīlim Jelgavas novada uzņēmēji, iedzīvotāji un pagastu pārvaldes var izvirzīt savus kandidātus konkursam balvas saņemšanai. Lai būtu iespēja piedalīties dažādu sfēru uzņēmējdarbības pārstāvjiem, pašvaldība aicina iedzīvotājus savus izvēlētos dalībniekus pieteikt desmit dažādās nominācijās:

Gada lauksaimnieks, Gada ražotājs, Videi draudzīgs uzņēmums, Gada debija, Gada mājražotājs/amatnieks, Darbiniekam draudzīgākais darba devējs, Gada atraktīvākais uzņēmējs, Gada pakalpojuma sniedzējs, Gada ģimenes uzņēmums, Gada partneris.

Speciāli konkursam izstrādātā pieteikuma anketa novada mājas lapā būs pieejama no 1. marta. Tāpat kā iepriekšējos gados arī šoreiz tā lejupielādējama, aizpildāma un iesniedzama gan klātienē – tuvākajā pagastu pārvaldē, Jelgavas novada Attīstības nodaļā (Lielajā ielā 5/7) vai pašvaldības centrālās administrācijas ēkā (Jelgavā, Pasta ielā 37), gan elektroniski, aizpildot pieteikuma formu novada mājas lapā - sadaļā uzņēmējdarbība.

Konkursam var pieteikt Jelgavas novadā esošas komercsabiedrības, to filiāles un struktūrvienības, kas veic saimniecisko darbību Jelgavas novada teritorijā neatkarīgi no juridiskā statusa un darbības nozares. Tāpat var tikt pieteikti komersanti, lauksaimnieciskās ražošanas un citu aroddarbību veicēji -  fiziskās personas, kuri reģistrējuši un veic saimniecisko darbību Jelgavas novadā. Tiesa gan, Iepriekšējo trīs gadu attiecīgās nominācijas uzvarētājs nedrīkst piedalīties konkursā attiecīgajā nominācijā, kurā saņemts apbalvojums.

Uzvarētāji visās nominācijās tiks godināti Jelgavas novada svētkos priekšsēdētāja pieņemšanā 18. maijā.