+A A
Svētdiena, 31. Maijs, 2020
Jūsma, Alīda

Kolektīvi pošas uz Moldovu

22.08.2018

Jau pēc dažām dienām ceļā uz Moldovu dosies Jelgavas novada delegācija, lai no 26. līdz 28. augustam piedalītos šīs valsts neatkarības 27.gadadienas svinībās. Jelgavas novada un reizē Latvijas vārdu svētkos Moldovā popularizēs divi mūsu kolektīvi – Jaunsvirlaukas vidējās paaudzes deju kolektīvs "Svirlauka" un Jaunsvirlaukas pagasta un Ozolnieku novada Salgales pagasta jauktais koris "Svīri".

Jelgavas novada pašvaldībai jau vairākus gadus ir izveidojusies cieša draudzība ar Moldovas Glodeni rajona pašvaldību. Šogad mūsu novads saņēmis ielūgumu piedalīties Moldovas neatkarības dienas, kas ir 27. augustā, svinībās Glodeni rajonā. Ņemot vērā ieguldījumu Dziesmu un deju svētkos un rezultātus skatēs, nolemts, ka mūsu novada vārdu svētkos Moldovā popularizēs divi amatiermākslas kolektīvi – vidējās paaudzes deju kolektīvs "Svirlauka" un jauktais koris "Svīri", kā arī uz pieredzes apmaiņā dosies kolektīvu vadītāji un kultūras darbinieki. Kopumā uz svētkiem dosies 90 Jelgavas novada pārstāvji. 

Jelgavas novada pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte norāda, ka delegācija uz Moldovu izbrauks 24. augustā. "No 26. līdz 28. augustam mūsu novada kolektīvi tur sniegs trīs koncertus, popularizējot latviešu skatuves mākslu. Katrs no kolektīviem ir sagatavojis savu programmu, cenšoties parādīt latviešu kultūras daudzveidību. Koncerti gaidāmi Glodeni pilsētā, kā arī Glodeni rajona ciemos, tāpat mūsu delegācijai iecerētas vairākas izzinošas ekskursijas, iepazīstot tuvāko apkārtni, tai skaitā viesošanos pašvaldībā," L. Lonerte. 

Jāpiebilst, ka septembra beigās moldāvu delegācija ieradīsies atbildes vizītē Latvijā un 29.septembrī piedalīsies Ražas svētkos, kur iecerēts rīkot moldāvu pēcpusdienu ar tradicionālajiem moldāvu ēdieniem un kultūras priekšnesumiem. Dalību šajā pasākumā Jelgavas novadā ir pieteicis arī Moldovas vēstnieks Latvijā.