+A A
Pirmdiena, 24. Jūnijs, 2019
Jānis
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Turpmāk nekustamā īpašuma nodokļa apmaksu būs iespējams veikt arī veikalos “MAXIMA”

11.01.2019

Sākot ar 2019. gada 1. februāri, nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) apmaksu par Jelgavas novada teritorijā reģistrēto nekustamo īpašumu būs iespējams veikt veikalu tīkla “MAXIMA” kasēs visā Latvijā. Veicot maksājumu, pie kasiera būs jāuzrāda Jelgavas novada pašvaldības sagatavoto maksājuma paziņojumu, lai no tā ar kases skeneri varētu nolasīt svītrkodā iekļauto informāciju. NĪN apmaksu veikalos būs iespējams veikt ar bankas karti vai skaidrā naudā, kā darījumu apliecinošu dokumentu saņemot kases aparāta čeku. Komisijas maksa, veicot NĪN apmaksu veikalā, būs 0.50 EUR.

Jelgavas novada pašvaldības Administratīvā departamenta vadītāja Sandra Kalvāne skaidro: “Lēmums – sadarboties ar veikalu tīklu NĪN apmaksas jautājumā, tika pieņemts, pamatojoties uz gūto pieredzi, ka ne visi NĪN maksātāji ir aktīvi interneta lietotāji, bet došanās uz banku vai pagasta pārvaldi tikai konkrētā maksājuma veikšanai ne vienmēr šķiet ērta, jo īpaši tad, ja nodokļa maksātājs dzīvo citā Latvijas pilsētā. Jaunā sadarbības forma ļauj mums papildināt pieejamās NĪN apmaksas metodes, tā atvieglojot maksājumu veicēju ikdienu”.

Arī turpmāk Jelgavas novadā reģistrēto nekustamo īpašumu īpašniekiem būs iespēja veikt NĪN maksājumu ar bankas pārskaitījumu, Latvija.lv, www.epakalpojumi.lv un pagastu pārvaldēs. Plānots, ka līdz februāra vidum visi NĪN maksātāji saņems maksāšanas paziņojumus par Jelgavas novadā esošo nekustamo īpašumu. Maksātāji, kuri ir piekrituši saņemt rēķinus elektroniski, tos saņems savos e-pastos, bet pārējiem rēķini tiks izsūtīti pa pastu. 2019. gadam aprēķinātā NĪN pirmais maksājums būs jāveic līdz 1. aprīlim.