Sestdiena, 24. Augusts, 2019
Boļeslavs, Bērtulis

Pašvaldība palielina bērniņa piedzimšanas pabalstu

02.04.2019

Jelgavas novada domes sēdē, 27.martā  izskatīts lēmumprojekts, kas paredz veikt grozījumus Jelgavas novada pašvaldības 2011. gada 23. februāra saistošajos noteikumos Nr.5 „Par vienreizēju pabalstu ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu”, palielinot pabalsta apmēru un paredzot, ka turpmāk ģimenei to būs tiesības saņemt, ja vismaz vienam no  bērna vecākiem deklarētā pamata dzīvesvieta ir Jelgavas novada administratīvajā teritorija neatkarīgi no deklarēšanās laika.

Grozījumi saistošajos noteikumos paredz, ka pašvaldības piešķirtais bērna piedzimšanas pabalsts būs 100 EUR apmērā – tātad par 20 EUR lielāks nekā līdz šim.

“Izvērtējot dzimstības rādītājus Jelgavas novadā, secināts, ka pēdējos gados novadā deklarēto jaundzimušo bērniņu skaits samazinās, tāpēc pašvaldība ir ieinteresēta veicināt vecāku vēlmi savus bērnus ne tikai audzināt, bet arī deklarēt novada teritorijā. Protams, vienreizējs pabalsts ģimenei sakarā ar bērna piedzimšanu ir tikai neliels pašvaldības sniegtā atbalsta veids, ko piešķir papildus izglītības, sociālās labklājības un izaugsmes iespēju nodrošināšanai, tomēr esmu pārliecināta, ka bērnu vecāki šo lēmumu novērtēs. Kā zināms, ģimenē ienākot bērniņam, vajadzību saraksts ir garš. Veicot aprēķinus, esam plānojuši, ka 2019. gadā vienreizējā pabalsta saņēmēju skaits būs ap 170 bērniem. Līdzās 100 euro pabalstam tiks turpināta arī 730 euro liela vienreizējā pabalsta izmaksa gadījumos, kad ģimenē piedzimst dvīņi, un 1440 euro vienreizējā pabalsta piešķiršana gadījumos, kad ģimenē piedzimst trīs un vairāk bērni,” informē Labklājības pārvaldes vadītāja Liene Upeniece.

Lai saņemtu pabalstu, nepieciešams iesniegt atbilstošu iesniegumu Jelgavas novada Sociālajam dienestam. Jauno pabalsta apmēru Jelgavas novadā varēs piemērot pēc saistošo noteikumu grozījumu apstiprināšanas ministrijā un publicēšanas pašvaldības izdevumā. Paredzams, ka tas varētu būt, sākot ar 2019. gada 1. jūliju.