+A A
Ceturtdiena, 9. Jūlijs, 2020
Asna, Asne, Zaiga

Uzņēmēji aicina balsot pret pašvaldību apvienošanu

27.02.2020

Jelgavas novada uzņēmēji iesnieguši iniciatīvu platformā Manabalss.lv un aicina ikvienu novada, Jelgavas pilsētas un Ozolnieku novada iedzīvotāju iesaistīties un nobalsot pret pašreizējo pašvaldību apvienošanas plānu, kas paredz Jelgavas pilsētu apvienot ar Jelgavas novadu un Ozolnieku novadu.

Viena no iniciatīvas autorēm, novada uzņēmēja Ināra Mālkalne uzskata, ka reformas gaitā Jelgavas novadam, pilsētai un Ozolniekiem ir jāsaglabā savs pašreizējais statuss. Viņa piedalījusies arī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijas sēdē, kad izskatīja jautājumu par novadu apvienošanu. Redzot, cik vienaldzīgi Saeimas komisijas locekļi attiecās pret pilsētas un novadu argumentiem, cik bezjēdzīgi nospēlēta tika demokrātija, I.Mālkalne ir pārliecināta, ka savu viedokli paust var tikai skaļi un ar pārliecību par savu taisnību – bez smalkas diplomātijas un gudrām runām.

Aktīvi iesaistoties parakstu vākšanā pret Jelgavas novada, pilsētas un Ozolnieku apvienošanu, novada uzņēmēji iesnieguši iniciatīvu Manabalss.lv un aicina ikvienu novada, Jelgavas pilsētas un Ozolnieku novada iedzīvotāju iesaistīties un nobalsot pret pašreizējo apvienošanas plānu. Uzņēmēji ir pārliecināti, ka pilsētai ir svarīgi augt kā republikas nozīmes pilsētai, bet novadam būtiski – saņemt tiešas investīcijas lauku attīstībai. Apvienotā novadā – tik lielā teritorijā būs daudz zaudējumu kā pilsētniekiem, tā lauciniekiem, tikai daudzi to vēl nesaprot un neaptver.

«Mēs nedrīkstam iznīcināt laukus. Un reformai ir jābūt ar vienlīdzīgiem nosacījumiem pret visām pilsētām un novadiem. Ja mūs nedzird Saeimas komisijas sēdē, tad aicinu iedzīvotājus savu viedokli paust ar parakstiem Manabalss.lv,» uzsver I.Mālkalne, aicinot ikvienu platformā Manabalss.lv parakstīties pret mūsu novada iznīcināšanu.​​

Parakstītites iespējams Manabalss.lv .