Otrdiena, 2. Jūnijs, 2020
Lība, Emma

Vēlreiz ar balsojumu pastāv par Jelgavas novada atdalītību no pilsētas

08.05.2020

Šodien Jelgavas novada domes deputāti attālinātajā ārkārtas sēdē atkārtoti lēma par Jelgavas novada perspektīvu teritoriālās reformas ietvaros. Kā zināms, 28. aprīlī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija atbalstīja priekšlikumu Jelgavai tomēr piešķirt valsts nozīmes pilsētas statusu un arī ieceri tai saglabāt atsevišķas pašvaldības statusu. Tādējādi Jelgavas novadu varētu veidot pašreizējais Jelgavas novads un pašreizējais Ozolnieku novads. Lai tālākajā teritoriālās reformas kartē un likuma redakcijā šo variantu saglabātu, Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija vēstulē pašvaldībai aicinājusi ar domes lēmumu apliecināt savu nostāju.

Tiesa gan, Jelgavas novada dome jau divas reizes pieņēmusi līdzīgus lēmumus – pērn 21.augustā “Par attieksmes izteikšanu administratīvi teritoriālās reformas jautājumā un publiskas vēstules nosūtīšanu” un 24. oktobrī “Par grozījumiem likumprojektā “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums”, abos šajos lēmumos uzsverot vēlmi saglabāt Jelgavas novada un Jelgavas pilsētas atdalītību reformas ietvaros.

Arī šodienas domes sēdei tika virzīts lēmumprojekts, kurā deputāti atkārtoti ar balsojumu apliecināja, ka pastāv par Jelgavas novada pastāvēšanu bez pilsētas un atbalsta likumprojekta “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” galīgajam lasījumam virzīto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli, kurā Jelgavas pilsēta saglabā atsevišķas pašvaldības statusu un jaunveidojamo Jelgavas novadu veido pašreizējais Jelgavas novads un pašreizējais Ozolnieku novads. Lēmumu atbalstīja 14 deputāti, pret nobalsoja 1.

Atbildot uz ATR komisijas vēstuli līdzīga attieksmes paušana tiek sagaidīta arī no Jelgavas pilsētas un Ozolnieku novada domēm, līdz ar to nav zināms izšķirošais ATR komisijas redzējums attiecībā uz visu trīs pašvaldību tālāko statusu reformas kartē.

Līdz ar gaidāmo likumprojekta “Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums” izskatīšanu, Jelgavas novada pašvaldība ir vairākkārt paudusi savu nostāju, ka tā, balstoties uz līdzšinējo Eiropas Savienības finanšu piesaistes praksi, investīciju piesaisti vienmērīgai lauku teritoriju attīstībai, kā arī līdz šim veiksmīgi realizēto pašvaldības pakalpojumu nodrošinājumu un teritorijas izaugsmes rādītājiem, aicina saglabāt administratīvi teritoriālajā kartē lielas pilsētas un vērienīgu lauku teritoriju atdalītību.

Turklāt jāatzīmē, ka Jelgavas novada dome kā alternatīvu iespēju reformas izstrādātājiem piedāvā arī Jelgavas novada saglabāšanu līdzšinējās robežās, ja rastos nosacījumi un uzstādījumi Ozolnieku novada teritorijai neietilpt jaunveidojamajā Jelgavas novadā.