+A A
Piektdiena, 22. Septembris, 2017
Maigurs, Mārica, Māris
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Aktualitātes

Pateicība uzņēmumiem par atbalstu Jelgavas novada skolēnu radošajām idejām!

18.09.2017. 15:34

Rosināt skolēnus izpausties radoši, ļaujot viņiem pašiem veidot savas skolas tēlu! Ar šādu mērķi jau trešo gadu visā Latvijā tiek īstenots projekts “Dienasgrāmata”, kura ietvaros skolēni projekta organizatoriem iesūta pašu zīmētus zīmējumus par tēmu “Mana dienasgrāmata”. Pēcāk projekta īstenotāji uzrunā katra novada vietējos uzņēmējus, kas labprāt atbalsta skolēnu radošās idejas, piešķirot līdzfinansējumu šo dienasgrāmatu tapšanā.

Iniciatīva “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana” aizsāk jaunu sezonu un sumina aktīvākos jaunatklājējus

06.09.2017. 11:40

Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautās Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jauniešu iniciatīva “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’ 1.septembrī svinēja ne tikai noslēdzošā posma sākumu, bet arī godināja aktīvākos jaunatklājējus aizvadītajā mācību gadā. Panākumiem bagātākās klases tika godinātas ar īpašām piedzīvojumu balvām savā pilsētā vai novadā. Trīs klašu kolektīvi saņēmuši īpašu Latvijas valsts prezidenta kundzes, iniciatīvas patroneses Ivetas Vējones atzinību. Šo klašu jaunieši oktobrī viesosies Rīgas pilī, lai dotos īpašā ekskursijā un pārspriestu savus Latvijas apceļošanas iespaidus ar patroneses kundzi.

Atklāti papildus rīta reisi uz Kalnciema vidusskolu

28.08.2017. 17:10

Lai nodrošinātu skolēniem pieejamāku nokļūšanu mācībās Kalnciema vidusskolā, no 2017. gada 1. septembra maršrutā Nr.6752 Jelgava–Kalnciema kombināts tiks atklāti divi jauni reisi. Turpmāk autobuss darbdienās no Jelgavas autoostas izbrauks arī plkst.6.30, bet no pieturvietas Kalnciema kombināts – plkst.7.35.

Noslēgušās vasaras nometnes Jelgavas novada bērniem

18.08.2017. 09:23

Vasaras brīvlaikā, kad skolēni atpūšas no mācību gaitām, trijos Jelgavas novada pagastos bērniem un jauniešiem bija iespēja apmeklēt biedrības “Zariņš&Co” organizētās bezmaksas nometnes. Tā ir iespēja saturīgi pavadīt brīvo laiku, izpausties radošās nodarbībās un apgūt jaunas prasmes.

Studentus aicina pieteikties pašvaldības stipendijai

03.08.2017. 15:50
Jelgavas novada pašvaldība atgādina, ka arī šogad līdz 6.oktobrim ir iespēja pieteikties pašvaldības stipendijai. Tā attiecas uz jebkuru jaunieti, kurš deklarēts Jelgavas novadā un šogad uzsācis studijas 1.kursā kādā no Latvijas augstskolām. Jelgavas novada pašvaldība stipendijas piešķir jau no 2012. gada, un līdz šim to saņēmuši 16 jaunieši. 

eTwinning kontaktu veidošanas seminārs Polijā

01.08.2017. 10:24
No 6. - 9. jūlijam eTwinning kontaktu veidošanas seminārā Polijā, pulcējot vienuviet 56 vizuālās mākslas skolotājus no 12 dažādām valstīm, piedalījās arī pārstāve no Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas - skolotāja Anika Apine. Daloties pieredzē, veidojot sadarbību ar citām Eiropas skolām, projekta mērķis ir uzsākt kopīgu mākslas projektu katram dalībniekam savā skolā.

Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola aicina mācīties

17.07.2017. 17:08

Iesaistās nozīmīgā valsts mēroga izglītības projektā

13.06.2017. 09:19

Lai veiktu būtiskas pārmaiņas vispārējā, profesionālajā un interešu izglītībā, Valsts izglītības satura centrs 2016. gada oktobrī uzsāka ESF projekta «Kompetenču pieeja mācību procesā» īstenošanu. Tajā iesaistījušās arī divas mūsu skolas – Šķibes pamatskola un Elejas vidusskola.

ATVĒRTO DURVJU DIENAS ZEMESSARDZĒ INICIATĪVAS ‘’NACIONĀLO DĀRGUMU JAUNATKLĀŠANA’’ DALĪBNIEKIEM

27.04.2017. 11:44

13.aprīlī, iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’ ietvaros, 50 skolēni iepazina Zemessardzes 52.kājinieku bataljonu. Latvijas valsts simtgades svinību programmā iekļautās Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jauniešu iniciatīvas “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’ ietvaros skolēni tiek aicināti apmeklēt ne tikai 20 iniciatīvā iekļautos nacionālos dārgumus, bet arī pieteikt un apmeklēt lokālos dārgumus Jelgavas pilsētā, Jelgavas un Ozolnieku novados.

Sporta deju sacensības “Vilces pavasaris'' šogad pulcē vairāk kā 80 dejotāju

10.04.2017. 09:27

Katru gadu pavasarī, kad Vilces gravā zied vizbulītes, Vilces tautas namā notiek  sporta deju sacensības “Vilces pavasaris'', kurās piedalās  sporta deju pulciņu, skolu fakultatīvo nodarbību un pirmsskolas iestāžu audzēkņi, kuri nav sasnieguši deju sacensību dalībnieku līmeni. 

Skolniece no Zaļeniekiem uzvar Valsts izglītības satura centra rīkotā konkursā

23.03.2017. 08:37

Pirms mēneša, 24.februārī noslēdzās Valsts izglītības satura centra organizētais konkurss "XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku logo zīme". Konkursam kopā tika iesniegti 123 darbi. Par interesantu idejas risinājumu un atbilstošāko logo zīmes motīvu XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem 2020.gadā, tika atzīts Jelgavas novada skolnieces - Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas IP "Restaurācija" 1. kursa audzēknes Solvitas Vāceres darbs. 

Somijas pieredze izglītības procesa nodrošināšanā

22.03.2017. 09:25

Lai iepazītos ar mācību procesa organizāciju Somijā, Jelgavas novada Izglītības pārvaldes pārstāvji Ziemeļu Ministru padomes projekta “Ziemeļvalstu – Baltijas valstu sadarbība izglītības sistēmu uzlabošanai” ietvaros marta vidū apmeklēja Pohjois-Satakunta reģionu Somijā.

Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss “Latvijas toņi un pustoņi”

21.03.2017. 16:50

Valsts izglītības satura centrs šajā mācību gadā organizē vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursu un tērpu skati “Latvijas toņi un pustoņi”.  Pirmajā kārtā – Jelgavas un Ozolnieku novadu konkursā-  piedalījās 86 vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu dalībnieku darbi no 12 skolām.  No 13.līdz 21.martam darbi bija apskatāmi izstādē „Pilsētas Pasāžā” Jelgavā, tos izvērtēja Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas pedagogi-  Ingrīda Arone un Ilvija Dambrauska.

E-prasmju nedēļas pasākumi Jelgavas novadā

21.03.2017. 13:08

No 27.marta līdz 2.aprīlim Latvijā notiks jau 8. Eiropas e-prasmju nedēļa, kurā aicināti piedalīties Latvijas iedzīvotāji un uzņēmēji ar mērķi pilnveidot savas digitālās prasmes. Šogad e-prasmju nedēļas galvenās tēmas ir kiberdrošība un digitālā drošība, e-pakalpojumi, tāpat arī e-prasmes nodarbinātībai un uzņēmējdarbībai. Tāpat nedēļas laikā vairāki pasākumi tiks veltīti digitālajām prasmēm un tehnoloģiju lomai izglītībā. E-prasmju nedēļas pasākumi notiek visā Latvijā.

Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi aicināti piedalīties radošajā konkursā „Svinam Eiropas Savienībai 60”

22.02.2017. 13:13

2017.gadā aprit 60 gadi kopš 1957.gada 25.martā Romā tika parakstīts Eiropas Kopienu dibināšanas līgums – izveidota Eiropas Savienība. Lai atzīmētu šo notikumu, Europe Direct Informācijas centrs Jelgavā (EDIC) aicina Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas skolēnus iesaistīties radošās aktivitātēs mūzikā un vizuālajā mākslā.

Noskaidroti novada labākie skolēni “skatuves runas” konkursā

31.01.2017. 13:16

Izmantojot vārda mākslas spēku, lai izkoptu skolēnos nacionālo identitāti, emocionālo un radošo pašizpausmi, noslēdzies ikgadējais skolēnu skatuves runas un literāro uzvedumu konkurss Jelgavas un Ozolnieku novadā. Tajā piedalījās 54 skolēni no pirmās līdz divpadsmitajai klasei, pārstāvot četras Ozolnieku novada un 12 Jelgavas novada skolas. 

Vidusskolēniem konkurss, balvā iespēja doties uz Ameriku

25.01.2017. 09:20

Katru gadu no oktobra līdz februārim ASV vēstniecība Latvijā organizē video konkursu vidusskolēniem, kura galvenā balva ir brauciens uz ASV un dalība 4 nedēļu garajā Bendžamina Franklina vasaras nometnē. Šī nometne norisinās kādā no ASV universitātēm un tās laikā jauniešiem no visas Eiropas ir iespēja piedalīties plašā apmācību ciklā ar mērķi iepazīt ASV, tās kultūru, cilvēkus un valsts dalību globāļo jautājumu risināšanā. Tāpat nodarbību laikā jauniešiem būs iespēja apmeklēt vairākas ASV pilsētas, piedalīties sabiedriskajos projektos, apmeklēt ASV Valsts departamentu, iepazīties ar mediju darbu, viesoties augstskolās u.c.

Mazajiem ražotājiem un amatniekiem mācīs, kā realizēt produktus interneta tirdzniecības platformā "Etsy"

16.01.2017. 13:37

Februārī un martā Jelgavas novada Izglītības pārvalde novada iedzīvotājiem piedāvā kursu "Etsy mini akselerators" par pasaulē plaši zināmo interneta tirdzniecības platformu etsy.com, kur mazajiem ražotājiem un amatniekiem ir iespēja pārdot pašradītus produktus ne vien Latvijā, bet arī globālajā vidē. Atbalstot mazo uzņēmējdarbību, apmācības līdzfinansē Jelgavas novada pašvaldība, un dalībnieku līdzmaksājums ir 30 eiro.

Konkurss jauniešiem “Ideju pavasaris”

11.01.2017. 11:17

Jau trešo gadu Imanta Ziedoņa muzejs un apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureāti zinātnē aicina 9.-12. klašu skolēnus un skolotājus piedalīties konkursā “Ideju pavasaris”, izaicinot jauniešus jaunrades procesam un iesaistot skolotājus radošajās lekcijās.

Skolēni apliecina zināšanas erudītu konkursā „Latviešu strēlnieka stāsts”

09.01.2017. 13:30

2017. gada 7. janvārī Valgundes pagasta  IKSC “Avoti” notika Jelgavas novada Izglītības pārvaldes organizēts  Ziemassvētku kauju simtgadei veltīts 7.-12.klašu skolēnu erudītu konkurss „Latviešu strēlnieka stāsts”, kura mērķis bija sekmēt skolēnu nacionālās pašapziņas un patriotisma veidošanos, kā arī, iesaistoties Ziemassvētku kauju 100. gadadienas atceres  pasākumos, modināt interesi par latviešu strēlnieku cīņu vēsturi un radīt vēlmi kļūt par strēlnieku piemiņas aktīvu glabātāju.