Sestdiena, 17. Aprīlis, 2021
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Karjeras diena Zaļeniekos pulcina skolēnus no Jelgavas un Ozolnieku novadiem

10.10.2016

7. oktobrī Karjeras dienā Zaļeniekos bija pulcējušies vairāk nekā pusotra simta jauniešu no Jelgavas un Ozolnieku novadiem. Pasākumā piedāvātās amatu darbnīcas, izglītības iestāžu prezentācijas un tikšanās ar nozaru speciālistiem jauniešiem deva iespēju sākt savlaicīgi apzināties tālākās izglītības iespējas un plānveidīgas karjeras nozīmi.

Šoruden izglītības iestāžu stendos jaunieši iepazinās ar izglītības iespējām Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Rīgas Tehniskajā universitātē, Olaines Mehānikas un tehnoloģiju koledžā, Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā un BJMK Rokskolā. NBS Rekrutēšanas un atlases centra speciālists Andis Ābelītis sarunās ar jauniešiem atklāja izaicinājumus un iespējas militārajā karjerā.

Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola piedāvāja darboties piecās amatu darbnīcās, kuras vadīja pedagogi un skolas audzēkņi. Automehāniķu prasmes varēja izmēģināt mācību auto servisā. Zaļās muižas fasādes krāsu pigmentu izpēti un dokumentēšanu piedāvāja restauratoru asistentu darbnīca. Pavāru darbnīcā katram bija iespēja ar krāsainām olbaltuma glazūrām glazēt cepumus Jelgavas novada logo formātā. Savukārt izmēģināt traktora vadīšanas prasmes instruktora vadībā varēja lauksaimniecības darbnīcā.

Karjeras dienā jaunieši apmeklēja arī tematisko grupu nodarbības, kurās atbilstoši interesēm varēja tikties un uzklausīt karjeras stāstus, kā arī treneru vadībā piedalīties sevis izpētē, apzinoties savu vērtību un nepieciešamās prasmes darba tirgū. Par tematisko grupu vadīšanu paldies uzņēmējam Kasparam Saleniekam (auto nomas tīkls Autolevi), Swedbank skolu programmas ekspertēm un projekta “Stāstu stāstiem izstāstīju” trenerei Gintai Salmiņai.

Paldies par piedalīšanos pasākumā skolēniem un skolotājiem no Vircavas vidusskolas Platones filiāles, Kalnciema pagasta vidusskolas, Vilces pamatskolas, Aizupes pamatskolas, Staļģenes vidusskolas, Līvbērzes vidusskolas, Teteles pamatskolas, Garozas pamatskolas, Salgales pamatskolas, Šķibes pamatskolas, Sesavas pamatskolas, Elejas vidusskolas, Lielplatones internātpamatskolas un Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas.

Sagatavoja:
Dace Vīpule-Kuļika - galvenā speciāliste karjeras izglītības jautājumos

Karjeras diena Zaļeniekos

Foto: Dace Vīpule-Kuļika, Valija Barkovska