+A A
Sestdiena, 23. Janvāris, 2021
Strauta, Grieta

Kalnciema pagasta vidusskolā lielākā izaugsme matemātikā

23.11.2016

15. novembrī Cēsīs Draudzīgā aicinājuma fonda veidotajā skolu reitingā iekļautajām skolām pasniegti apbalvojumi. Uz pasākumu tika aicinātas trīs labākās skolas kopvērtējumā katrā no skolu grupām, pa divām labākajām skolām mācību priekšmetos un trīs skolas, kas pēdējos gados uzrādījušas vislielāko izaugsmi. Kalnciema pagasta vidusskola saņēma balvu par izaugsmi matemātikā.

"Saņemot šādu balvu, izjūtas ir ļoti labas, jo pagājušajā mācību gadā mēs bijām vienīgā skola Jelgavas novadā, kurā matemātikas centralizētā eksāmena rezultāti bija augstāki nekā vidēji valstī," vērtē Kalnciema pagasta vidusskolas direktore Anita Klupša, norādot, ka vēl ir uz ko tiekties. Jāpiebilst, ka Kalnciema pagasta vidusskolā vidusskolas klasēm matemātiku pasniedz skolotāja Irina Vingre.

Skolu reitings tiek veidots, pamatojoties uz centralizēto eksāmenu rezultātiem. Draudzīgā aicinājuma fonda valdes priekšsēdētājs Jānis Endele skaidro, ka skolas tiek vērtētas atsevišķi pa mācību priekšmetiem, kuros tiek kārtoti centralizētie eksāmeni – latviešu valodā, matemātikā, angļu valodā, dabaszinībās (fizika, ķīmija un bioloģija) un vēsturē –, un kopvērtējumā. "Šāda sistēma ir tāpēc, ka dabaszinībās un vēsturē centralizētais eksāmens ir skolēnu izvēle un ne visās skolās tie tiek kārtoti, vai arī skolēnu skaits, kas to kārto, ir neliels. Vērtējot atsevišķi sniegumu pa mācību priekšmetiem, skola, kurā, piemēram, vēstures eksāmenu kārtojis viens skolēns, iegūstot 10 balles, visdrīzāk paliks ārpus konkursa, jo šāds rezultāts nebūs objektīvs. Lai nodrošinātu objektivitāti, tiek ņemts vērā to skolēnu skaits, kas kārtoja eksāmenu. Savukārt kopvērtējumā, kur tiek pielietota speciāla aprēķinu formula, arī šis viens skolēns pavilks savu skolu uz augšu," stāsta fonda pārstāvis.

Pēc 2015./2016. mācību gada centralizētajiem rezultātiem, dabaszinībās starp 20 labākajām lauku skolām ierindojusies arī Staļģenes vidusskola, savukārt vēstures eksāmenā labāko divdesmitniekā ir gan Staļģenes, gan Elejas vidusskola. Vēl skolas tiek vērtētas nominācijā "Izaugsme". Te tiek izvērtēti centralizēto eksāmenu rezultāti un iegūtie apbalvojumi pēdējos divos mācību gados, un pēc speciāli izstrādātas formulas noteikta katras skolas izaugsme. Kalnciema pagasta vidusskola pēc pēdējo divu gadu rezultātiem uzrādījusi lielāko progresu matemātikā lauku skolu grupā. "Šajā kategorijā var iekļūt skolas, kas, iespējams, nav bijušas starp labākajām 20 kādā no citām kategorijām. Turklāt matemātika ir sarežģīts priekšmets, kurā rezultāti ir svārstīgi. Kalnciema pagasta vidusskola uzrāda labvēlīgu tendenci,” vērtē J.Endele.