Pirmdiena, 26. Jūnijs, 2017
Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis

Skolēni apliecina zināšanas erudītu konkursā „Latviešu strēlnieka stāsts”

09.01.2017

2017. gada 7. janvārī Valgundes pagasta  IKSC “Avoti” notika Jelgavas novada Izglītības pārvaldes organizēts  Ziemassvētku kauju simtgadei veltīts 7.-12.klašu skolēnu erudītu konkurss „Latviešu strēlnieka stāsts”, kura mērķis bija sekmēt skolēnu nacionālās pašapziņas un patriotisma veidošanos, kā arī, iesaistoties Ziemassvētku kauju 100. gadadienas atceres  pasākumos, modināt interesi par latviešu strēlnieku cīņu vēsturi un radīt vēlmi kļūt par strēlnieku piemiņas aktīvu glabātāju.

Konkursa dalībniekiem bija jāapliecina savas zināšanas gan par strēlnieku bataljonu dibināšanu, gan izcilākajiem latviešu strēlnieku komandieriem, gan spilgtākajiem notikumiem strēlnieku cīņu vēsturē  (Nāves sala, kaujas pie Mazās Juglas, utt.), īpaši izceļot Ziemassvētku kaujas, gan strēlnieku piemiņas glabāšanu – pieminekļos, literatūrā, tēlotājmākslā, mūzikā, kino. Kā mājas darbs bija jāsagatavo priekšnesums  - viena strēlnieku dziesma.

Konkursā piedalījās 14 komandas no visiem kultūrvēsturiskajiem novadiem. Tālākie braucēji - no Daugavpils novada Naujenes pamatskolas, no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, vairākas komandas no Liepājas un Liepājas apkārtnes. Vidusskolu grupā (10.-12. klase) konkursā uzvarēja Jelgavas novada Vircavas vidusskola, pamatskolu grupā J.Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola, 2. vietā – Jelgavas Mūzikas vidusskolas komanda, 3. vietā  - Kalnciema pagasta vidusskolas komanda.

Konkursa dalībnieki tika apbalvoti Ziemassvētku kauju muzejā “Mangaļos”, visi saņēma Jelgavas novada Izglītības pārvaldes pateicības un piemiņas balvas, uzvarētājus apbalvoja arī  Latvijas Kara muzejs, Latviešu Nacionālo karavīru biedrība un  Nacionālie  bruņotie spēki.

Erudītu konkurss "Latviešu strēlnieku stāsts"