Otrdiena, 26. Septembris, 2017
Kurts, Knuts, Gundars

Mazajiem ražotājiem un amatniekiem mācīs, kā realizēt produktus interneta tirdzniecības platformā "Etsy"

16.01.2017

Februārī un martā Jelgavas novada Izglītības pārvalde novada iedzīvotājiem piedāvā kursu "Etsy mini akselerators" par pasaulē plaši zināmo interneta tirdzniecības platformu etsy.com, kur mazajiem ražotājiem un amatniekiem ir iespēja pārdot pašradītus produktus ne vien Latvijā, bet arī globālajā vidē. Atbalstot mazo uzņēmējdarbību, apmācības līdzfinansē Jelgavas novada pašvaldība, un dalībnieku līdzmaksājums ir 30 eiro.

Izglītības pārvaldes galvenais speciālists mūžizglītības jautājumos Jānis Erno skaidro, ka vairāki latvieši jau šobrīd pārdod savus produktus etsy.com un gūst panākumus. "Paredzams, ka, strādājot pieredzējušu speciālistu vadībā, kursa nobeigumā katrs dalībnieks šajā tirdzniecības platformā būs veicis savu pirmo pārdošanu," tā viņš, piebilstot, ka kursu vadīs Latvijas Universitātes Biznesa inkubatora vadītājs Mikus Losāns kopā ar divām citām veiksmīgām "Etsy" uzņēmējām, kas palīdzēs kursa dalībniekiem atvērt "Etsy" veikalu.

"Etsy mini akselerators" ir viena mēneša programma, un apmācību organizēšanā piedalās motivēti "Etsy" jaunie uzņēmēji. Tās sastāv no trim praktiskām darbnīcām, kas notiks 18. un 25. februārī, kā arī 18. martā pa trim četrām stundām dienā, un trim mājasdarbiem, kas notiek klātienes apmācībās un neklātienē pasniedzēju vadībā un uzraudzībā," skaidro M.Losāns, piebilstot, ka dalībniekiem būs daudz praktisku ieguvumu no lektoru pieredzes, zināšanām auditorijas piesaistei. "Taču lielākais ieguvums būs paša izveidots veikals un, iespējams, arī lielāka skaidrība par savu vietu tirgū un perspektīvām nākotnē. Turklāt mēs kā šo apmācību veicēji esam paredzējuši balvas trim labākajiem veikaliem grupā."

Lai pieteiktos apmācībām, pretendentam jābūt Jelgavas novada iedzīvotājam. Tāpat vēlamas angļu valodas prasmes sarunvalodas līmenī un datorprasmes ikdienas lietotāja līmenī. Pieteikties kursiem var līdz 10. februārim pa e-pastu janis.erno@ jelgavasnovads.lv

"Kaut arī šo kursu standarta cena ir 105 eiro, interesentiem no Jelgavas novada maksa būs tikai 30 eiro, jo Jelgavas novada pašvaldība, atbalstot mazo uzņēmējdarbību, šoreiz apmācības līdzfinansē," tā J.Erno, piebilstot, ka plašāk par programmu "Etsy mini akselerators" var uzzināt mājaslapā www.miniakselerators.lv, www.facebook.com/miniaccelerator vai pa tālruni 28632492.

Nodarbības notiks Jelgavas novada domes ēkā - Pasta ielā 37, Jelgavā.

Pieaicinātie lektori:

Apmekējot "Etsy mini akseleratora" programmas kursu dalībnieki iegūs:

• motivējošu vidi un veiksmīgus "Etsy" uzņēmējus kā lektorus;
  • pieeju "Etsy mini akseleratora" čata grupai, kur varēsi saņemt palīdzību un atsauksmes par padarīto;
  • iemācīsies, kā veikt "Etsy" tirgus izpēti, lai atrastu un novērtētu produkta ideju;
  • praktiskus padomus un tehnikas, kā radīt kvalitatīvas fotogrāfijas un fotostāstu;
  • iemācīsies, kā veidot veikala saturu un izvēlēties atslēgvārdus;
  • sapratni, kā sakārtot nodokļu jautājumus, kā veidot cenu un par sūtīšanas principiem;
  • praktiskus padomus, kā caur blogiem un citiem kanāliem piesaistīt auditoriju savam veikalam;
  • izveidosi daudz labāku veikalu, nekā strādājot viens pats;
  • diplomu par "Etsy mini akseleratora" absolvēšanu;
  • balvas, ja izveidosi vienu no trim labākajiem veikaliem grupā.

"Etsy mini akseleratora" programma:

• pirmā darbnīca: "Etsy produkta idejas novērtēšana un atrašana";
  • otrā darbnīca: "Sagatavošanās Etsy veikala palaišanai";
  • trešā darbnīca: "Auditorijas piesaiste manam Etsy veikalam";
  • sacensību rezultātu paziņošana par lielāko pārdošanu akseleratora laikā;
  • pirmais mājasdarbs: produktu ideju tirgus izpēte, ražošanas izpēte, labākās idejas izvēle;
  • otrais mājasdarbs: produkta prototipa izveide, foto uzņemšana, tekstu sagatavošana, veikala atvēršana;
  • trešais mājasdarbs: darbnīcā izstrādātā reklāmas stratēģijas realizācija.

Foto: https://www.facebook.com/miniaccelerator