Trešdiena, 15. Augusts, 2018
Dzelde, Zenta, Zelda

Aicina jauniešus pieteikties konkursam “Ideju pavasaris 2018”

29.01.2018

Šī gada “Ideju pavasaris” aicina jauniešus doties uz muzejiem un kultūras iestādēm (kultūras un saieta namiem, mākslas centriem, jauniešu centriem, bibliotēkām u.tml.), lai dotu savu pienesumu, uzlabojot jau esošās vai ieviešot jaunas idejas, kā padarīt šīs iestādes jauniešiem interesantākas un saistošākas.

Jaunrades konkursā ir aicināti piedalīties 9. - 12. klašu skolēni no visas Latvijas.

Ideju pieteikšanas termiņš  —  31. janvāris, pieteikšanās konkursam  —  https://www.registration.lv/ideju_pavasaris_2018/

“Ideju Pavasara” ideju pieteikšanas video rullītis – https://youtu.be/cpd3PGaOCDA

Februārī, sadarbībā ar Limbažu, Jēkabpils un Saldus pašvaldībām, šajās pilsētās norisināsies radošās rezidences, kuru laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties darbnīcās kopā ar dažādu nozaru pārstāvjiem, lai uzkrātu papildu zināšanas un pieredzi savu ideju īstenošanai. Arī skolotāji ir aicināti apmeklēt radošās rezidences, kurās būs iespējams piedalīties tieši skolotājiem veidotās lekcijās un darbnīcās.

Jaunrades konkursa “Ideju pavasaris” virsmērķis ir aicināt jauniešus radīt idejas, kas modina radošumu caur darbu, paradoksiem — apvienojot šķietami nesavienojamo.

Ideju realizācijas gala termiņš ir 2018. gada 31. maijs. Tie jaunieši vai jauniešu grupas, kuras būs realizējušas idejas, tiks uzaicināti uz divu dienu radošo vasaras nometni Imanta Ziedoņa muzejā Murjāņos.

Informācijai par “Ideju pavasari” var sekot līdzi Ziedoņa muzeja mājaslapā  — ziedonamuzejs.lv vai sociālajā tīklā facebook — facebook.com/ziedonamuzejs

Projekts “Ideju pavasaris” šādā formātā šogad norisināsies otro reizi. Iepriekšējos gados Imanta Ziedoņa muzejs un fonds “Viegli” kopā ar apbalvojuma “Laiks Ziedonim” laureātiem rīkoja projektus 9.-12. klašu jauniešiem “Fizikas pavasaris” un “Telpas pavasaris”.

Projekts notiek sadarbībā ar Limbažu novada, Jēkabpils pilsētas un Saldus novada pašvaldībām, kā arī ar jauniešu mediju centru “Young Media House”.

Imanta Ziedoņa muzeja misija: Balstoties Imanta Ziedoņa (1933-2013) idejās, daiļradē paustajā un viņam tuvajās vērtībās, veicināt jaunradi Latvijā, iedvesmot sabiedrību latviskuma stiprināšanā, kā arī sniegt iespēju interesentiem radošā veidā izzināt sevi un pasauli.

Informāciju sagatavoja:
Imanta Ziedoņa muzeja komunikācijas vadītāja