Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Noskaidroti Zemgales un Kurzemes reģionu jaunie profesionāļi

05.03.2018

Jau otro gadu Vislatvijas skolēnu projekts “Esi Līderis!” organizē vērienīgu konkursu “Profesionālis”.  Pagājušajā gadā pusfināli norisinājās attālināti, elektroniskajā mācību vidē, kur katra dalībskolas komanda varēja pieslēgties elektroniski un cīnīties par iespēju startēt finālā, kur tikai tad ieraudzīja savus pretiniekus. Šoreiz projekts “Esi Līderis!” devās pie jauniešiem, lai komandām būtu iespēja redzēt vaigā savus pretiniekus un sajust veselīgu konkurenci. Šajā gadā - sadarbībā ar SIA “Orkla Foods Latvija”, konkurss veidots par pārtikas ražošanas nozari.

Zemgales un Kurzemes reģionu dalībnieku pusfināls norisinājās 2. martā, Jelgavas novada domē, kur jauniešiem bija iespēja iejusties konkrētās nozares profesijās un īsā laika periodā izspēlēt dažādas situācijas un scenārijus, kas realitātē uzņēmumā notiek un attīstās daudz garākā laika posmā. No šo reģionu skolām pusfinālā piedalījās 30 komandas, to skaitā arī Jelgavas novada skolu 4 komandas – Svētes pamatskolas komandas  “Mango”, “Kivi”, “Ananāsi” un Aizupes pamatskolas komanda “Kēksiņi”. Ceļazīmi uz konkursa finālu 10.aprīlī, - SIA “Orkla Foods Latvija” uzņēmumā, ieguva tikai piecas labākās, ātrākās un veiksmīgākās komandas. Godalgoto pirmo vietu ieguva Nīcas vidusskolas komanda “WoopWoop”. Sudraba medaļu, jeb otro vietu izcīnīja Ata Kronvalda Durbes pamatskolas komanda “A.S.A.”. Trešo vietu ieguva Seces pamatskolas komanda “Seces brīvdomātāji”. Ceturtajā vietā ierindojās Tukuma 2.pamatskolas komanda “Eragons”. Savukārt piektajā vietā, ar pavisam nelielu punktu starpību, palika Garozas pamatskolas komanda “KEM's”.

Konkursa “Profesionālis” mērķis ir mudināt skolēnus mērķtiecīgai karjeras izvēlei. Īpaša uzmanība tiks pievērsta zināšanu praktiskai pielietošanai reālās dzīves situācijās, izmantojot loģisku spriestspēju, faktoru analīzi, lēmumu pieņemšanu, plānošanas prasmes un spēju domāt ilgtermiņā.

Projekts „Esi Līderis!” jau astoņpadsmit gadus pulcē uzņēmīgākos, drosmīgākos, mērķtiecīgākos un atraktīvākos jauniešus Latvijā! Projekta mērķis ir veicināt skolēna zināšanu un prasmju apguvi, attieksmju un vērtību veidošanos, lai motivētu mūžizglītībai un apzinātai karjerai.

SIA „Orkla Foods Latvija” ir viens no modernākajiem un lielākajiem ēdienu un ēdiena piedevu ražotājiem Latvijā un Baltijas valstīs. Uzņēmums ar nosaukumu „Orkla Foods Latvija” strādā kopš 2015.gada decembra, kad tika pabeigta „Orkla” grupai piederošo kompāniju SIA „Spilva” un AS „Gutta” apvienošana vienā uzņēmumā.

Vairāk informācijas:
Latvijas Uzņēmējdarbības un menedžmenta akadēmija
Alberta iela 13, Rīga, LV-1010
Tālr. 67261182
www.esilideris.lv
info@esilideris.lv

Konkursa “Profesionālis” Zemgales un Kurzemes reģionu dalībnieku pusfināls