+A A
Ceturtdiena, 21. Janvāris, 2021
Agne, Agnese, Agnija

LLU Meža fakultāte “Meža dienu 2018” ietvaros organizē pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā”

05.04.2018

Pasākuma mērķis: iesaistot meža nozares organizācijas un uzņēmumus, izglītot sabiedrību par meža apsaimniekošanu, tās nozīmi meža produktivitātes un vērtības paaugstināšanā un koksnes izmantošanas iespējām augsta sabiedrības labklājības līmeņa nodrošināšanā un Latvijas valsts un ekonomikas izaugsmē, kā arī praktiski parādīt, ka meža apsaimniekošana nav tikai koku ciršana, bet pasākumu kopums, kas nodrošina ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un kokrūpniecību Latvijā.

Pasākuma norises laiks: 18.04.2018. plkst. 10:00 – 18:00.

Norises vieta: LLU Meža fakultāte, fakultātei piegulošā teritorija un sporta laukums (Akadēmijas ielā 11, Jelgavā).

Pasākuma laikā interesenti (studenti, skolu jaunatne, pilsētas iedzīvotāji un tās viesi) tiks iepazīstināti ar meža apsaimniekošanas ciklu - augsnes sagatavošanu un atjaunošanu, kopšanas nepieciešamību, meža izmantošanas laikā iegūstamo produkciju (sortimenti, enerģētiskā koksne), kā arī koksnes produktu tālāko pārstrādi – enerģētiskā koksne, zāģmateriāli, koka izstrādājumi un būvniecība.

Pasākuma laikā tiks demonstrētas mežistrādes mašīnas – harvesters un forvarders, augsnes sagatavošanas frēze, ugunsapsardzības aprīkojums un automašīnas, škeldotājs, malkas skaldītājs, lentzāģis un mazizmēra CNC frēzēšanas iekārta. Visas dienas garumā notiks motorzāģu paraugdemonstrējumi, būs iespēja izmēģināt darbu ar motorzāģi, piedalīties zāģēšanas sacensībās, izmēģināt prasmes darbā ar harvestera un forvardera simulatoriem. Savas prasmes demonstrēs arboristi.

Izglītojošos stendos tiks stāstīts par meža atjaunošanu, kopšanas nepieciešamību, sortimentu iznākumu no priedes un bērza stumbra. Interesentiem būs iespēja redzēt, kā no baļķa top zāģmateriāli un iepazīties ar koka izmantošanas iespējām gan būvniecībā, gan dažādu produktu ražošanā. Būs iespējams praktiski izmēģināt dažādus rokas instrumentus koksnes apstrādei. Pasākuma dienā bioenerģētikas jomā norisināsies atraktīvi paraugdemostrējumi ar dažādiem koksnes produktiem, dedzinot šķeldu, granulas un briketes. Interesenti varēs piedalīties aktivitātē “Koka spēles 2018”, noskaidrojot aktīvākos, draudzīgākos un atjautīgājos spēlētājus, kā arī izbraukt ar Dendromobīli un uzbūvēt koka tiltu bez skrūvēm un līmes.

Paralēli āra aktivitātēm Meža fakultātes 1. stāva 16. auditorijā notiks mini sarunu festivāls ar lekciju ciklu: “Meža nozare vakar, šodien un rīt”, “Gudrā meža apsaimniekošana”, “Kur tālāk? Nākotnes koksnes izmantošana”, “Dilemma starp dabas aizsardzību un meža apsaimniekošanu” un “Koksne ar pievienoto vērtību: kā atšķirt patiesību no maldiem?”.

Pasākumu organizē: LLU Meža fakultāte, LVMI “Silava”, aģentūra “Meža pētīšanas stacija”, SIA “Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūts ”, studentu biedrība “Šalkone”.

Sadarbībā ar: Jelgavas pilsēta, AS “Latvijas valsts meži”, Valsts meža dienests, SIA “ALWARK”, SIA Kongs, SIA “Husqvarna Latvija”, Ogres Tehnikums, SIA “Kokkopis”, biedrība “ISA-AKK”, Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs, biedrība “Zaļās mājas”, biedrība “Latvijas Kokrūpniecības federācija”, AS “Latvijas Finieris”, SIA “ROZEMAR”, SIA “Rotho Blaas Baltic”, SIA “Kosters” u.c.