Trešdiena, 21. Novembris, 2018
Andis, Zeltīte

Darbību sāk Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīva "Latvijas skolas soma"

03.09.2018

Šajā mācību gadā uzsāks darbību Latvijas valsts simtgades programmas iniciatīva "Latvijas skolas soma" . Tās mērķis ir nodrošināt iespēju valsts noteiktā mācību satura ietvaros katram 1.-12. klašu skolēnam, t.sk., profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem, klātienē izzināt un pieredzēt Latvijas dabas un kultūras vērtības, kā arī iepazītu zinātnes sasniegumus un uzņēmējdarbības veiksmes stāstus.

Inicatīva „Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu un nacionālo identitāti, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību. Nepieciešamo transporta un ieejas biļešu segšanai kopumā plānoti teju 13 miljoni eiro jeb 40% no simtgades nacionālo pasākumu programmai plānotā valsts finansējuma piecu gadu periodā.

Jelgavas novada  izglītības iestādes jau pagājušā mācību gada 1.semestrī piedalījās pilotprojektā, lai iepazītos ar speciāli šai programmai sagatavoto saturu, piedzīvoja plaša spektra kultūras notikumus, izmēģinot to sasaisti ar mācību saturu skolā.

Jelgavas novada pašvaldībai piešķirtais finansējums programmas „Latvijas skolas soma” īstenošanai no 2018. gada 1. septembra līdz 2018. gada 31. decembrim (17 787 EUR)  ļaus izglītības iestādēm jau 1.semestrī plānot  teātra vai operas izrāžu, muzeju, zinātnes centru apmeklējumu vai arī koncertprogrammu, interaktīvu darbnīcu, mākslinieku, zinātnieku vai veiksmīgu uzņēmēju uzņemšanu savā skolā, lai nodrošinātu katram skolēnam programmas saturiskajām jomām un kompetenču pieejai izglītībā atbilstošas bezmaksas aktivitātes.

6. septembrī “Arēnā Rīga” tiksies 6000 skolēni no ikkatra Latvijas novada, tai skaitā, 70  Jelgavas novada izglītības iestāžu pārstāvji, lai atklātu Latvijas valsts simtgades iniciatīvu "Latvijas skolas soma". Atklāšanas pasākumā skolēni apmeklēs interaktīvās darbnīcas un koncertā iepazīs "Latvijas skolas somas" saturu un pieeju, lai tālāk nestu šo ziņu saviem vienaudžiem un pārējiem skolēniem visā Latvijā.