Trešdiena, 12. Maijs, 2021
Valija, Ina, Ināra, Inārs

Kalnciema vidusskola dodas ekskursijā uz Dzirnakmeņiem

04.10.2018

Dzejas dienu noskaņās 19. septembrī, saulainā rītā, Kalnciema vidusskolas un 9.klases audzēkņi  devās uz Murjāņiem, lai paviesotos ievērojamā latviešu dzejnieka, publicista un sabiedriskā darbinieka I.Ziedoņa kādreizējā vasaras rezidencē „Dzirnakmeņi”. 

Muzejā skolēnus viesmīlīgi sagaidīja gides ar tēju un cepumiem, lai pēc maza atpūtas brīža varētu sākties  interaktīvās nodarbības muzejā, tā apkārtnē un gleznainajos Lojas upītes krastos, kur kādreiz bija dzejnieka iemīļotās pastaigu vietas. Uzdevumi bija atraktīvi un interesanti, tie izkliedēja skolēnu priekšstatus par muzeju apmeklēšanu kā garlaicīgu nodarbi, palīdzēja tuvāk iepazīt dzejnieka personību, viņa dzīves vērtības un iedvesmas avotus.

Savās pārdomās par piedzīvoto muzejā skolēni kā spilgtākos iespaidus minēja pārgājienu ar aizsietām acīm pa meža taku, kas noslēdzās ar skatu uz pasakaini skaisto klinti un upuralu Lojas krastā. Muzeja pagalmā dažādās pozās zvilnēja dzirnakmeņi no dzejnieka kolekcijas, tajos  katrs atrada sev svarīgākos vārdus, kuru jēga bija jāatklāj, izdomājot pasākumus skolā. Savukārt muzeja telpās bija uzdevums izvēlēties kādu priekšmetu groziņā un atrast muzejā tā atrašanās vietu, kā arī no I.Ziedoņa darbiem izrakstīt mīļāko I.Ziedoņa citātu un pēc tam to nolasīt citiem un izskaidrot.

Ekskursija noslēdzās, pārbaudot savus spēkus  Siguldas atrakciju parka „Tarzāns” šķēršļu trasēs.

Jāpiebilst, ka I.Ziedoņa muzeja apmeklējums tika sponsorēts no projekta "Latvijas skolas soma" līdzekļiem.