+A A
Trešdiena, 20. Janvāris, 2021
Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis

Jelgavas un Ozolnieku novada skolas meklēja 100-gades atbildes Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā

26.11.2018

"Izglītības ministrs K.Šadurskis, runājot par jaunajām kompetencēm, teic, ka skolotājs, mācot pēc jaunā standarta, aizvedīs skolēnus līdz atbildēm. Jelgavas novada un Ozolnieku novada vēstures skolotāji to dara jau sen gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, jo  piekto gadu tiek organizēts vēstures erudītu konkurss sadarbībā ar kādu no muzejiem. Pirmie divi sadarbības gadi notika ar Kara muzeju, tad sekoja K.Ulmaņa „Pikšas” un J.Čakstes „Auči”, bet šogad tika mērots tālāks ceļš pēc atbildēm - uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, kur apskatāma 68 muzeju kopīgi veidota izstāde „Latvijas gadsimts”," stāsta Jelgavas un Ozolnieku novada vēstures MA vadītāja Īrisa Eidaka. 

Skolēni iepazinās ar informāciju par Latvijas vēsturi pēdējos 100 gados, izceļot katram laikposmam raksturīgās vērtības, aktualitātes un norises. Pētīja ne tikai Latvijas valstiskuma uzplaukuma periodus, bet arī traģiskos krīzes posmus. Pēc 5 mācību stundu gara darba muzejā uz goda pjedestāla kāpa Ozolnieku vidusskola -1. vieta, Līvbērzes pamatskola un Vircavas vidusskolas Platones filiāle -2. vieta, Aizupes pamatskola – 3. vieta. Cieši viena aiz otras sarindojās Kalnciema pagasta vidusskola, Šķibes pamatskola, Svētes pamatskola, Vircavas vidusskola un Vilces pamatskola.

Skolēnu atziņas par pasākumu:

 „Ļoti iespaidīga izstāde, un bija tik daudz ko skatīties! ” (Vircavas vidusskolas Platones filiāle).

”Ieguvām daudz jaunas informācijas un balvas, bet arī ļoti nogurām.” (Kalnciema pagasta vidusskola).

„Nostiprinājām savas spējas meklēt un analizēt informāciju. Ieguvām jaunas zināšanas. Tas bija labi organizēts pasākums. Jauki, ka transports uz Rīgu bija par brīvu.” (Ozolnieku vidusskola).

“Patika, ka viss bija labi organizēts, bet darbs bija pamatīgs, jo darba lapu bija daudz, un staigājām ilgi. Iegūts daudz jaunas informācijas par Latvijas vēsturi.” (Līvbērzes pamatskola).

„Patika konkursa norise un arī tas brīdis, kad varēja aiziet paēst.” (Svētes pamatskola).

„Patika pētīt dažādus priekšmetus, lasīt aprakstus par tiem. Īpaši piesaistīja uniformas, ieroči. Iemācījos vairāk nekā vēstures stundās. Cerams, ka šodien gūtās zināšanas noderēs arī eksāmenā.” (Vilces pamatskolas skolēni).

Informāciju sagatavoja:
Jelgavas un Ozolnieku novada vēstures MA vadītāja Īrisa Eidaka.