+A A
Piektdiena, 10. Jūlijs, 2020
Lija, Olīvija

"Baltic Guards"

Drukāt
  • Egija Graudiņa  (Vircavas vidusskola Platones filiāle)
  • Agnese Pogožeļska (Vircavas vidusskola Platones filiāle, tagad Spīdolas vsk)
  • Diāna Vasiļjeva (Vircavas vidusskola Platones filiāle)
  • Salvis Petraitis (Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola)
  • Endija Smikarste (Kalnciema vidusskola)

Šāda veida nometnē no 10. līdz 14.aug. biju pirmo reizi. Atceros kā sākumā ar draudzeni teicām, ka nevēlamies braukt, bet gan atpūsties pirms sacensībām Zviedrijā. Sacensību dēļ, mums diemžēl nācās izlaist 2 dienas no  nometnes. Man personīgi nometne ļoti, ļoti patika. Man bija ļoti forša komanda un, kā uzrakstījām uz karoga, labākais kurators. Arī pēc tam izveidotajā filmā mūsu komanda bija daudz kadros. Mums bija arī perfekta sporta diena, kurā, ja nemaldos, bijām viena no pirmajām komandām, 12 komandu konkurencē. Laiks pagāja nemanot kad jau no komandas bija jāatvadās bet pa divām dienām bijām paspējuši satuvināties un es uzskatu ka šāda veida nometnes ļoti tuvina mūs - Baltijas iedzīvotājus. Ieguvām arī pāris stereotipus, jo pirms tam nezināju nevienu stereotipu par lietuviešiem. Izrādās, ka lietuviešu kadeti ir ļoti lēni attiecībā uz stāšanos pa komandām, viņi nekur nesteidzās. Paldies par iespēju piedalīties.

Egija Graudiņa  (Vircavas vidusskola Platones filiāle).


“Baltic Guards” ir viens varens piedzīvojums. Šī nometne ir īpaša un interesanta ar to, ka mūs sadalīja komandās, kurā bija dažādi cilvēki no dažādām valstīm. Katrai komandai katru dienu bija jāveic kādi uzdevumi, tas lika mums iepazīt savus komandas biedrus un iemācīja sastrādāties komandās. Vienu dienu kopā piedalījāmies sporta dienā, kurā vajadzēja veikt dažādus interesantus uzdevumus. Citu dienu braucām ekskursijā, gājām pārgājienā. Pēc nometnes vēljoprojām ir palikušas sajūtas un atmiņas par labi pavadītām dienām.

Agnese Pogožeļska (Vircavas vidusskola Platones filiāle, tagad Spīdolas vsk)


"Baltic guards". Šis pasākums iemācīja mūs būt vienotiem un draudzīgiem, sazināties gan ar žestiem, gan ar mīmiku, gan ar vārdiem. Varēja pārbaudīt savas zināšanas par angļu valodu. Ēdināšana bija ļoti laba. Suliņas, kārumi un garšīgi siltie ēdieni. Viss iedvesmojošākais bija tas, ka daudzi pabija ekskursijās ieguva jaunus draugus. Dejas, citu tautu iepazīšana. Tas bija jautri.

Diāna Vasiļjeva (Vircavas vidusskola Platones filiāle)


“Baltic Guards”. Augusta sākumā piedalījos starptautiskajā nometnē, kurā bija dalībnieki no visām 3 Baltijas valstīm. tikām sadalīti 12 vienībām. Visvairāk patika komandas saliedētība un par spīti dažādām valodām arī spējām sastrādāties, kā arī visvairāk patika ēdienreizes.

Ceru, ka būs vēl iespēja piedalīties šāda veida nometnē, jo tur var iepazīties ar cilvēkiem un viņu kultūru.

Salvis Petraitis (Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola)


No 10. līdz 14. augustam Kalnciema vidusskolā norisinājās Vasaras nometne „Baltic Guards” Kurā piedalījās Baltijas valstu jaunsargi. Šī nometne bija ļoti sportiska un saliedējoša. Veidojām komandas, piedalījāmies sporta spēlēs, prezentējām savas komandas, devāmies ekskursijā uz kinopilsētiņu „Cinevilla” kuru laikā iepazināmies ar vēstures un kultūras objektiem, kā arī veicām dažādus uzdevumus un beigās sekoja 18km garais pārgājiens uz kuru diemžēl netiku, jo bija laiks doties uz Starptautiskajām sacensībām

Endija Smikarste (Kalnciema vidusskola)


2015 gadā es piedalījos Baltic Guard nometnē. Šīs nometnes pamatā bija saliedētība starp trim Baltijas valstīm: Latviju, Lietuvu un Igauniju. Nometnes pirmajā dienā mūs sadalīja vairākās komandās kurās tika iekļauti bērni no visām Baltijas valstīm. Mani pievienoja otrajai komandai. Tajā bija 5 Latvieši, 2 igauņi un 2 Lietuvieši. Katrai komandai tika piešķirts kurators kurš uzraudzīja mūs un palīdzēja ar padomiem dažādu uzdevumu risināšanā.

Pirmais un pats grūtākais uzdevums ar ko saskārās visas komandas, nometnes laikā, bija valodas barjeras. Par cik viena otru valodu mēs nezinājām tad nācās meklēt alternatīvas. Šajā gadījuma mums izlīdzēja angļu valodas prasmes. Katrā valstī bija kāds, kurš prata šo valodu tādējādi spēja nodot informāciju pārējiem.

Sākoties otrajai dienai mūs sagaidīja garšīgas brokastis Latvijas Mežu ierīkotajā atpūtas vietā.

Bija patīkami izbaudīt ēdienreizes pie dabas krūts par cik arī laikapstākļi mūs lutināja. Visbeidzot pēc brokastīm sākās dažādi saliedēšanas pasākumi. Gan sporta nozarē gan arī intelektuālie. No sporta man vairāk patika futbols un tautas bumba jo tur komandas sacentās savā starpā un radās saliedētības sajūta. Lai arī mēs nesapratām ko nozīmēja spriedzes mirkļos vārdi ko mums bļāva savējie no citām valstīm, mēs sapratām ko viņi gribēja ar to panākt. Varētu pat teikt sapratām viens otru no pus vārda.

Intelektuālajās spēlēs mēs atkal saskārāmies ar lielāko grūtību, valoda. Uzdevumos, kur kādam vajadzēja koriģēt pārējos, ne vienmēr varēja saprast ko no mums grib. Tad talkā nāca kuratori ar saviem priekšlikumiem, lai mēs spētu gūt panākumus uzdevuma izpildei.

Trešajā dienā sekoja pārgājiens. Tie bija aptuveni 20 kilometri. Bija fiziski grūti jo ārā bija teju 30 grādi karstuma un izteikti spoža saule. Tomēr tas netraucēja mums izklaidēties. Trase bija sadalīta daudzos  kontrolpunktos kuros mūs gaidīja dažādi pārbaudījumi. Pirmais un pats interesantākais bija ūdens posms kur mēs burtiski tikām atsvaidzināties. Manuprāt tas bija izdarīts speciāli lai sagrautu mūs morāli, par cik visu atlikušo ceļu mēs par to vien domājām kā tikt atpakaļ dīķī. Pārējie uzdevumi bija vairāk saistīti ar prāta spējām. Protams, vēl bija interesants uzdevums pusdienu kontrolpunktā. Kuram gan nepatīk pusdienot? Šajā punktā gan mans instruktors lika man braukt kopā ar ziņu operatoru grupu, kas veidoja dokumentālo filmu par jaunsargiem. Man bija navigatora uzdevums, jo operatori ne visai labi prata orientēties mūsu mežā.

Skumīgi palika, kad pienāca nometnes noslēgums. Visi atkal apvienojās savās vecajās vienībās un jauniegūti draugi devās prom katrs uz savu valsti. Es vēljoprojām uzturu kontaktus caur skype ar dažiem jauniegūtajiem draugiem no šīs nometnes. Tā ir lieliska iespēja dalīties domās par šāda veida organizācijām un dalīties pieredzē. Tādā veidā iesakot saviem instruktoriem pamēģināt ko jaunu ko dara citās valstīs, bet nedarām mēs. Es vēlētos biežāk tādas nometnes.

Diāna Vaida (Kalnciema vidusskola)