+A A
Ceturtdiena, 21. Janvāris, 2021
Agne, Agnese, Agnija

Militārā parāde 4.maijā

Drukāt
  • Gatis Lejnieks (Vircavas vidusskola)
  • Gatis Petrovs (Vircavas vidusskolas Platones filiāle, tagad Jelgavas Tehnikums)
  • Egīls Lībieties (Vircavas vidusskola)

Šī bija pirmā reize, kad es piedalījos tik liela mēroga militārajā parādē. Man bija liels gods soļot starp Jelgavas un Jelgavas novada jaunsargiem. Patīkami bija dzirdēt gaviles un aplausus no skatītāju puses.

Gatis Lejnieks (Vircavas vidusskola)


4. maijā, aizvadījām patriotisku  gājienu,  par godu  Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienai. Jutos piederīgi un pacilāti, ka arī jutu tik vērtīgo  vienotību Latvijas tautā.

Gatis Petrovs (Vircavas vidusskolas Platones filiāle, tagad Jelgavas Tehnikums)


4. maijs ir viena no svarīgākajām dienām Latvijas vēsturē. un jau kopš bērnības vēlējos piedalīties militārā parādē, un kad instruktors Edmunds teica, ka šogad parāde notiks Jelgavā, biju ļoti saviļņots un nevarēju to sagaidīt. pirms parādes nopietni gatavojāmies ierindas mācībā, nodarbībās vairākas stundas soļojām, divas reizes devāmies un ģenerālmēģinājumiem pie ZS 52. kājnieku bataljona, kur arī tika izveidota pamatvienība, kura gāja parādē. 4. maijs pienāca negaidīti ātri, jau pulksten 5:00 no rīta devāmies uz hercoga Jēkaba laukumu, kur mums parādīja gājiena maršrutu un sagatavoja prezidenta sveikšanai. Biju uztraucies, bet sākot soļot, sajutu ka visi esam vienoti, gan solī, gan sirdī, un radās gandarījums par savu vienību.

Egīls Lībieties (Vircavas vidusskola)