+A A
Svētdiena, 28. Februāris, 2021
Skaidrīte, Justs, Skaidra

Nometne Lietuvā - "Žalgiris 2015"

Drukāt
  • Ričards Djakonovs (Vircavas vidusskola)
  • Agnese Pogožeļska (Vircavas vidusskola Platones filiāle, tagad Spīdolas vsk.)
  • Haralds Noviks (Vircavas vidusskolas Lielvircavas filiāle, tagad Platones filiāle)
  • Margarēta Novika (Vircavas vidusskolas Platones filiāle)
  • Salvis Petraitis (Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola)
  • Endija Smikarste (Kalnciema vidusskola)
  • Sandijs Lasenbergs (Kalnciema vidusskola)

Nometne Lietuvā man patika atrast jaunus un labus draugus. Man patika rīta rosmes un brokastis. Daudzi bija gājuši, daudzi nebija gājuši pārgājienā. Man tā patika ka vel gribētos palikt. Man patika atpūsties pēc izdarīta darba.

Ričards Djakonovs (Vircavas vidusskola)


Nometne Lietuvā ir manas vasaras aizraujošākā daļa. Šeit katru dienu mēs iemācījāmies kaut ko jaunu, un katra diena bija piedzīvojumu pilna. Dzīvojām pēc noteikta režīma. Apguvām dažādas jaunas prasmes un iemaņas, kā piemēram, šaušana, izdzīvošana. Kopā arī nedaudz atpūtāmies, izklaidējāmies un spēlējām spēles, kā arī mācījāmies darboties kopā. Manuprāt, pēc nometnes esam  kļuvuši daudz saliedētāki.

Agnese Pogožeļska (Vircavas vidusskola Platones filiāle, tagad Spīdolas vsk)


Šāda veida nometnē es piedalos pirmo reizi. Nometne ilga vienu nedēļu. Nometnē mēs apguvām jaunsargu prasmes. Nometnē mēs gājām pārgājienā, kurā mēs veidojām mītni, patrulējām un šāvām. Spēlējām kara spēles. Bija ļoti interesanti, gribētu atgriezties vēlreiz.

Haralds Noviks (Vircavas vidusskolas Lielvircavas filiāle, tagad Platones filiāle)


Nometnē ārpus Latvijas es piedalījos pirmo reizi. Šī nometne mums bija ļoti liels piedzīvojums. Nometne bija pārbaudījums mūsu zināšanām un izturībai. Skolā iemācītās valodas palīdzēja saprasties ar jauniešiem no Ukrainas, un saprast mums uzdotās darbības. Mūsu komandā bija dažāda vecuma jaunieši, bet tas nebija šķērslis lai viens otru saprastu un sadraudzētos.

Margarēta Novika (Vircavas vidusskolas Platones filiāle)


Jūlija vidū piedalījos starptautiskā nometnē Lietuvā “Žalgiris2015”, kas notika, brīvprātīgo karavīru apmācības bāzē Ruklas pilsētā. Veselu nedēļu pavadījām militārā režīmā. Nometnē apguvu mezglu siešanu un pielietošanu, atkārtoju zināšanas lauku kaujas iemaņās.

Salvis Petraitis (Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola)


Kā jau iepriekšējos gadus, tā arī šogad no 19.-26. jūlijam devos uz Lietuvu kur norisinājās Starptautiskā militārā jauniešu nometne „Žalgiris”. Šajā nometnē piedalījās mūsu pašu 502. vienības jaunsargi un jaunieši no Lietuvas, Igaunijas un pirmo reizi arī jaunieši no Ukrainas. Šajā nometnē iepazinos ar Lietuvas vēsturi, devāmies uz poligonu kur rakām ierakumus, šāvām, strādājām ar karti, gājām pārgājienā un nakšņojām zem klajas debess. Šāda veida nometnes jaunsargiem ir ļoti noderīgas, jo mainās viņu apkārtējā vide un cilvēki, viņš iemācās vairāk komunicēt un atvērties pilnīgi nepazīstamiem cilvēkiem, kā arī tas ir veids kā pilnveidot savas valodu zināšanas. 

Endija Smikarste (Kalnciema vidusskola)

 


Sanāca uz šo nometni braukt uzreiz pēc SUV nometnes. Sākās viss kā parasti, ieņēmām istabiņas, un ar nākamo rītu sākām apmeklēt dažādas organizatoru rīkotas nodarbības un pildīt uzdevumus. Ieroču mācība, ierindas mācība pirmā palīdzība, izdzīvošanas principi un šaušana lāzeršautuvē. Visvairāk šai nometnē patika pārgājiens ar uzdevumiem. viens no patīkamākajiem uzdevumiem bija atrast pretinieka objektu un to iznīcināt. Bija pieci vakarā un mums dziļi brikšņos bija jāierīko naktsmītne, un stundu pēc tam kad bijām iekārtojušies mums izstāstīja uzdevumu. Ilgi neuzkavējāmies un 15 minūtes pēc uzdevuma saņemšanas mēs devāmies ceļā, tiku iecelts par navigatoru, un kopā ar vēl četriem mūsu vienības cilvēkiem centāmies nepamanīti izpildīt uzdevumu. Misijā gadījās misēklis un viens no mūsējiem tika sagūstīts, ko nākamajā rītā devāmies atbrīvot.

Sandijs Lasenbergs (Kalnciema vidusskola)