Pirmdiena, 25. Septembris, 2017
Rauls, Rodrigo

Karjeras diena Zaļenieku komerciālajā un amatniecības vidusskolā

14.10.2015

Karjeras dienā, kas notika 14. oktobrī Zaļenieku Komerciālajā un amatniecības vidusskolā, piedalījās vairāk nekā pusotra simta jauniešu no visām novada skolām.

Pasākumā jaunieši iepazinās ar automehāniķa profesiju, iespējām darboties Jaunsardzē, bet Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžas pārstāvji ļāva ieskatīties noslēpumainajā ķīmijas pasaulē. Savukārt Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Mūžizglītības centra pārstāvji aicināja “atvērt durvis uz augstskolu”, bet biedrība «Alternatīvā attīstība», kas piedāvā projektu "Dari Latvijai", treneru Ingas Bites un Gunas Upmales  vadībā iepazīstināja jauniešus ar karjeras attīstības metodēm, kas sniedz izpratni par esošo potenciālu katrā no mums: „Kas es esmu? Ko es varu? Uz ko esmu spējīgs? Ko vēlos darīt nākotnē?”  Bērnu un jauniešu mūzikas kluba pārstāvji piedāvāja ieklausīties dažādos mūzikas ritmos un skaņās, kā arī  interesentiem  uzspēlēt kādu mūzikas instrumentu.

Zaļenieku skolas ēdināšanas servisa amatu darbnīcā Vilces pagasta mājražotāja uzņēmēja Lolita Duge iepazīstināja ar pieredzi piparmētru audzēšanā un piedāvāja dažādas aktivitātes to atpazīšanā, bet Zaļenieku KAV skolotāja Sarmīte Vīpule  piedāvāja dažādas idejas uzkodu gatavošanā klases ballītei, kā arī pastāstīja par pavāra profesijas specifiku.

Karjeras nedēļā Līvbērzes vidusskolas 9. un 12.klases  jaunieši atsaucās piedāvātajai karjeras konsultācijai pie Izglītības pārvaldes speciālistes karjeras izglītības jautājumos Neldas  Ķikutes. To aicinu darīt ikvienu klasi,  sevišķi tiem, kam šī mācību gada noslēgumā būs izlaidums. Pieteikšanās pa epastu: nelda.kikute@jelgavasnovads.lv

Valsts izglītības attīstības aģentūras organizētā Karjeras nedēļa sadarbībā ar Latvijas pilsētām, novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm valstī  notiek jau ceturto gadu.

Galerija: Karjeras diena