Trešdiena, 4. Augusts, 2021
Romāns, Romualds, Romualda

Zaļeniekos konkursā "Krāsošanas un dekoratīvās apdares darbi" prasmes pierāda jaunieši no visas Latvijas

12.02.2016

Jau otro gadu Zaļeniekos notika Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss "Krāsošanas un dekoratīvās apdares darbi". Konkursu organizēja Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, SIA "Akzo Nobel Baltic" un citiem būvniecības nozares sadarbības partneriem.

11. un 12. februārī savas profesionālās prasmes pierādīja 26 konkursanti no 12 dažādām Latvijas profesionālajām skolām.

Konkursā no Jelgavas novada un Jelgavas pilsētas piedalījās trīs skolu komandas - Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas, Jelgavas Tehnikuma un Lielplatones internātpamatskolas komandas.

Skolas komandām konkursa laikā dotajā darba laukumā uz sienas brīvā izvēlē bija jāizveido kompozīcija no vairākām ģeometriskām figūrām. Figūru kontūras bija jāveido ar līmlentu pēc dotajiem izmēriem un jāatstāj pamatkrāsā. Figūras konkursanti krāsoja brīvā izvēlē ar gataviem trīs krāsu toņiem. Mājās izstrādātās skices konkursanti drīkstēja izmantot konkursa darba veikšanai.
Arī šogad konkurss tika organizēts ar mērķi veicināt sadarbību starp darba devējiem un profesionālās izglītības iestādēm, iepazīstinot audzēkņus ar jaunākajām tehnoloģijām būvniecības nozarē, materiāliem un nākamajiem darba devējiem. Taču jāuzsver, ka meistarības konkursi veicina iespējas jaunajiem profesionāļiem nākotnē kļūt ne tikai darba ņēmējiem, bet arī labiem uzņēmējiem un darba devējiem nozarē strādājošajiem. Tāpat profesionālo skolu jauniešiem ļoti svarīga ir radītā iespēja piedalīties dažādos Latvijas un starptautiska mēroga konkursos, jo tas ļauj parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas izvēlētajā profesijā un paver iespējas konkurēt darba tirgū.
Pēc žūrijas vērtējuma un konkursantu divu dienu spraiga darba 1. vietā skolu konkurencē ierindojās Rīgas Celtniecības koledžas komanda un Lažas speciālās internātpamatskolas komanda no Aizputes novada.

Galerija: "Krāsošanas un dekoratīvās apdares darbi"