Svētdiena, 28. Maijs, 2017
Vilhelms, Vilis

Latvijas jauno amatnieku konkursā žūrijas simpātijas zemgaliešiem

25.04.2016

Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu — jauno amatnieku — ceļojošā kausa izcīņas konkursā “Sienas krāsošana un dekoratīvā apmetuma uzstrādāšana” žūrijas simpātiju balvu šogad saņēma divas komandas no Zemgales - Jelgavas Tehnikums un Lielplatones speciālā internātpamatskola.

Konkursā pirmo vietu izcīnīja Daugavpils Būvniecības tehnikums, otrajā vietā ierindojās Priekuļu tehnikums, trešajā - PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Laidzes teritoriālā struktūrvienība.

No 2016. gada 21. aprīļa līdz 22. aprīlim Liepājā notika PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) un būvmateriālu ražotājiem SIA “Sakret”, SIA “Aeroc” un SIA “Monier” organizēts konkurss profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem vecumā no 17 līdz 23 gadiem. ar mērķi veicināt profesionālās izglītības attīstību un popularizēt būvniecības profesiju. Šogad konkursā piedalījās audzēkņi no astoņām Latvijas profesionālās izglītības iestādēm:

• Jelgavas Tehnikums;
  • PIKC “Daugavpils Būvniecības tehnikums”;
  • PIKC “Liepājas Valsts tehnikums”;
  • PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Laidzes teritoriālā struktūrvienība;
  • Priekuļu tehnikums;
  • Rīgas Celtniecības koledža;
  • Lažas speciālā internātpamatskola;
  • Lielplatones speciālā internātpamatskola.

VISC Tālākizglītības un projektu nodaļas vadītājas vietniece Dace Ozoliņa uzsver: “Esmu gandarīta, ka uzņēmuma “Sakret” iecere par profesionālās izglītības pilnveidi ir kļuvusi par ikgadēju valsts mēroga konkursu jaunajiem amatniekiem. Šis konkurss atbalsta un veicina profesionālās izglītības iestāžu darbības mērķa sasniegšanu — sagatavot jaunos speciālistus darbam. Ne mazāk svarīgi — tas popularizē būvniecības profesijas, palielinot jauniešu interesi par profesionālās izglītības iestāžu piedāvātajām izglītības programmām šajā nozarē.”

D. Ozoliņa atzīmē, ka konkursa ietvaros jaunieši rada paliekošas vērtības: “Iegūst ne tikai jaunieši, bet arī izglītības iestāde, kurā notiek konkurss. Šogad jaunie amatnieki PIKC “Liepājas Valsts tehnikums” veica mācību korpusa 4. stāva koridora un mācību kabinetu sienu apdari. Pērn PIKC “Rīgas Valsts tehnikums” Limbažu teritoriālajā struktūrvienībā konkursanti veica izglītības iestādes 2. stāva koridora sienas apdares darbus.“

Darba devēju un izglītības iestāžu sadarbība ir atslēga, lai jaunajam profesionālim būtu tieši tās prasmes un zināšanas, kas ir vajadzīgas darba tirgū. “Sakret” kā būvmateriālu ražošanas nozares līdera pienākums ir investēt nākotnes darbiniekos, piegādātājos un sadarbības partneros, tāpēc jau 12 gadu sadarbojamies ar profesionālās izglītības iestādēm visā Latvijā. Mūsu darbinieki lekcijās dalās zināšanās par jaunākajiem materiāliem un to pielietošanu, kā arī atbalstām skolas ar produkciju, lai zināšanas var pielietot praksē,” stāsta SIA “Sakret” komercdirektors Juris Grīnvalds. “Konkursa pievienotā vērtība ir ne tikai papildu iespēja nostiprināt apdares darbu iemaņas, bet arī attīstīt sadarbības prasmes, kas ir ļoti svarīgas būvniecībā,” uzsver J. Grīnvalds.

Konkursa dalībnieku uzdevums bija veikt sienas apdari ar gatavo dekoratīvo apmetumu — ķieģeļu imitāciju — un plaknes apdari ar divu krāsu gatavo, dekoratīvo apmetumu, un sienas plaknes un rāmja krāsojumu atbilstoši konkursa uzdevumā norādītajiem izmēriem.

Lai noskaidrotu meistarīgāko komandu, būvniecības nozares darba devēju un profesionālo organizāciju pārstāvju žūrija vērtēja jauno amatnieku darba kvalitāti, precizitāti, zināšanas, darba drošības ievērošanu un citus aspektus.

Par Sia "Sakret". Sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražotājs SIA “Sakret” kopš 2004. gada, sadarbojoties ar citiem nozares spēlētājiem, profesionālas izglītības iestādēs, kas sagatavo jaunos būvniekus, organizē lekcijas, profesionālās meistarības konkursus un ekskursijas uzņēmuma ražotnē. “Sakret” izglītības programmā 12 gadu laikā piedalījušies vairāk nekā 1800 jauniešu no vidējās un augstākās izglītības iestādēm visā Latvijā.

SIA “Sakret” ir daļa no AS “Sakret Holdings”, kas ir 100 % Latvijas kapitāla uzņēmums un kas attīsta un pilnveido franšīzes priekšrocības. Pirmais “Sakret” grupas uzņēmums Baltijā tika izveidots Latvijā 2003. gadā, bet pirmā sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu rūpnīca savu darbu Latvijā sāka 2004. gadā. 2007. gada jūlijā savas durvis vēra Latvijas uzņēmējiem piederošā “Sakret” rūpnīca Igaunijā, bet 2008. gada augustā — Lietuvā.

Papildu informācija:
Ieva Skābarde