+A A
Pirmdiena, 18. Janvāris, 2021
Antis, Antons

Skolēni iepazīst enerģētikas nozari

25.04.2016

Karjeras izvēles pasākumā  “Iepazīsti Enerģētikas nozari” skolēni no trīs novada skolām – Aizupes pamatskolas, Vilces pamatskolas un Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas 12. aprīlī apmeklēja AS "Latvenergo" termoelektrostaciju TEC-2. Jaunieši iepazina enerģētikas nozarē strādājošo darba ikdienu un pārliecinājās, ka darbs tehniskajās specialitātēs ir visnotaļ interesants, nozīmīgs un atbildīgs. Darbinieki pastāstīja daudz interesanta par karjeras izaugsmes iespējām uzņēmumā un visiem tik interesējošo jautājumu – atalgojuma veidošanās pamatprincipiem un darbinieku motivēšanas programmu uzņēmumā.

Interesanta un izzinoša tikšanās ar mācībspēkiem un studentiem bija Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē. Mūsu skolēni čakli darbojās universitātes AS “Latvenergo” radošajā laboratorijā. Skolēni apguva pamatiemaņas lodēšanā un strādāja speciāli aprīkotās darba vietās. Tāpat jauniešiem bija unikāla iespēja apmeklēt AREUS (industriālā robota) kabinetu un vērot robotu darbībā. RTU ir Eiropā pirmā universitāte, kuras īpašumā ir šāds inovatīvs robota prototips pētījumu veikšanai elektroenerģijas patēriņa samazināšanai ražošanas procesā.

Noslēgumā jaunieši apmeklēja Energoefektivitātes centru Jūrmalā, kur centra speciālisti stāstīja par elektroenerģijas efektīvu izmantošanu sadzīvē un uzņēmējdarbībā, jaunākajām elektroierīcēm un to izvēles kritērijiem, kā arī sniedza praktiskus padomus. Tāpat bija iespēja apskatīt elektromobili un praktiski iepazīties ar to darbību un uzlādes iespējām.

Jaunieši pēc pasākuma atzīst, ka darbs nozarē ir ļoti interesants, tomēr sarežģīts. Tāpēc tagad vēl jo vairāk skolēni apzinās eksakto mācību priekšmetu nozīmi un teicamu svešvalodu apguvi jau skolas laikā, lai varētu veiksmīgi startēt augstākās izglītības iestādēs un pretendēt uz nozīmīgu speciālistu amatiem nozares uzņēmumos.

Paldies par sadarbību AS “Latvenergo” un Rīgas Tehniskajai universitātei.

Foto: skolēni iepazīst enerģētikas nozari