Svētdiena, 16. Maijs, 2021
Edijs, Edvīns

Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola saņem pateicības rakstu par personu ar speciālām vajadzībām iesaisti Erasmus+ mobilitātē

13.12.2016

Katru gadu studēt vai praksē uz ārvalstīm ar Erasmus+ programmas atbalstu dodas vairāk nekā 2500 jauniešu, viņu vidū arī jaunieši ar speciālām vajadzībām. Novērtējot ieguldīto darbu, sestdien, 3. decembrī, starptautiskajā dienā personām ar invaliditāti, Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) pasniedza pateicības rakstus profesionālās izglītības iestādēm, kas īstenojušas Erasmus+ mobilitātes projektus, sekmīgi iekļaujot personas ar speciālām vajadzībām.

Pateicības raksti piešķirti Jēkabpils agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībai, Smiltenes tehnikuma Alsviķu teritoriālai struktūrvienībai, Zaļenieku komerciālai un amatniecības vidusskolai, kā arī Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Cīravas teritoriālai struktūrvienībai.

Izglītības iestādes tika godinātas Gada balvas ceremonijā personu ar invaliditāti atbalstam, ko organizēja LR Tiesībsargs sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un Invalīdu un viņu draugu apvienību “Apeirons”.

"Pieredze rāda, ka profesionālās izglītības iestādēs mācās jaunieši ar speciālām vajadzībām, kas var izmantot Erasmus+ sniegtās iespējas, tāpēc ir apsveicami šo skolu mobilitātes projekti, kas dod iespēju jauniešiem redzēt pasauli, praktizēties starptautiskā vidē un mainīt dzīvi ar Erasmus+. Ar šo paldies vēlamies iedvesmot dalībai programmā ikvienu - gan izglītības iestādes, gan viņu jauniešus ar speciālām vajadzībām, kam Erasmus+ pieredze vēl tikai priekšā," stāsta VIAA ES izglītības programmu departamenta direktore Ennata Kivriņa.

Tiesībsarga, Apeirona un LNB pasākumā godalgas saņēma virkne organizāciju un personību, kas aizstāv personu ar invaliditāti intereses un viņu tiesības dzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Ar visiem laureātiem var iepazīties Tiesībsarga mājaslapā šeit.

3. decembrī LNB notika arī konference "Izglītības pieejamība" un izstāde, kurā piedalījās arī Erasmus+, informējot par mobilitātes iespējām personām ar speciālām vajadzībām. Sīkāk par tām var uzzināt īpaši sagatavotā informatīvajā materiālā.

Materiāls sagatavots Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

Pateicības raksta pasniegšana par Erasmus+ personu ar speciālām vajadzībām iesaisti mobilitātē