+A A
Piektdiena, 26. Februāris, 2021
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Skolēni tiekas ar uzņēmējiem un uzklausa pieredzes stāstus par mājražošanas un tūrisma attīstības iespējām laukos

15.12.2016

Turpinot sadarbību ar SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Jelgavas nodaļu, Aizupes pamatskolas skolēni 7. decembrī tikās ar uzņēmējiem, uzklausot pieredzes stāstus un piedaloties praktiskajā nodarbībā. 

Pasākumi tiek organizēti ar mērķi skolēniem palīdzēt saskatīt iespējas attīstībai savā dzīves vietā un iedvesmot nākotnē karjeru veidot kā uzņēmējiem.

Pasākumā skolēni iepazinās ar attīstības iespējām laukos,  lauku uzņēmējdarbības veidiem un lauksaimniecības izglītības iespējām. Tāpat bija iespēja uzzināt par mājražošanas iespējām un tūrisma organizēšanas iespējām laukos. 

Pēc uzņēmējas un “Piparmētru namiņa” īpašnieces Lolitas Duges pieredzes stāsta un produkcijas degustācijas skolēni atzina, ka jūtas iedvesmoti un apbrīno uzņēmējas biznesa ideju - izmantot esošos resursus un visiem labi pazīstamu produktu jaunā izpildījumā, lai ražotu dažādu produktu klāstu no piparmētrām.

Skolēniem ļoti patika arī SIA “Pārlielupes pirtnieki” pirtnieka stāsts, pieredze un iespēja piedalīties praktiskajā nodarbībā “Lielais Pēriens” un vērot pirtnieka paraugdemonstrējumus. Skolēni atzīst, ka mūsdienās pēršanās pirtī ir kā “ekskluzīva prece” un šim tūrisma pakalpojumam ir augsta cena. Vienlaicīgi, skolēni spriež, ka šāda veida uzņēmējdarbībai nepieciešama liela drosme, uzņēmība un cilvēkam jābūt ļoti patriotiskam.

Pasākums notika Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Informatīvie pasākumi jauniešiem un skolēniem” apakšaktivitātes „Lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares popularizēšana vispārizglītojošajās skolās” ietvaros.

Skolēnu tikšanās ar uzņēmējiem