Otrdiena, 25. Jūlijs, 2017
Jēkabs, Žaklīna

Jelgavas novada pašvaldība uzņem skolēnus „Ēnu dienā 2017”

15.02.2017

Jelgavas novada pašvaldībā notikusi ikgadējā karjerai veltītā „Ēnu diena 2017”, kurā piedalījās 30 skolēni, jeb „Ēnas” no trīs reģioniem – Jelgavas, Jelgavas novada un Dobeles. „Ēnu diena” ir Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.-12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēniem tiek sniegta iespēja iepazīt sev interesējošas profesijas pārstāvja ikdienas darbu. Jelgavas novada pašvaldībā interesi izrādīja 4.-12. klašu skolēni.

„Ēnu dienas 2017” atklāšanas ietvaros dienas pirmajā pusē skolēnus uzrunāja Jelgavas novada pašvaldības priekšsēdētājs Ziedonis Caune. Vēlāk skolēni caur video prezentāciju plašāk iepazina Jelgavas novadu un tālāk varēja doties izzināt tieši savu, izvēlēto „ēnu devēju”, sekojot viņa dienas kārtībai, uzdodot jautājumus par darba organizāciju un vajadzīgajām iemaņām un izdarot secinājumus. Jelgavas novada pašvaldības galvenā speciāliste karjeras izglītības jautājumos Dace Vīpule-Kuļika atzīst, ka: „Ēnu diena jauniešiem sniedz plašas iespējas, „ēnojot” profesiju pārstāvjus skolēni rod pārliecību turpmākā karjeras izvēlē. Darba struktūru pašvaldībā „Ēnu diena” rada daudz caurskatāmāku, parādot speciālistu darba pienākumu daudzveidību”. Ēnu diena skolēniem sniedz iespēju uzlabot komunikācijas, sevis pierādīšanas prasmes un spēju sadarboties, risināt problēmas un izvirzīt prioritātes saistībā ar karjeras izvēli.

Šogad pašvaldībā skolēni par „ēnojamajiem” izvēlējušies novada pašvaldības priekšsēdētāju, deputātus, izglītības pārvaldes vadītāju, finanšu daļas vadītāju, izglītības un jaunatnes lietu speciālistus, IT speciālistus, pārstāvjus kultūras jautājumos, pašvaldības policijas pārstāvjus un lietvedi.

Ēnu diena norisinājās 15.februārī, tās laikā skolēni apmeklēja konkrētas profesijas pārstāvi un 4–6 stundu garumā vēroja interesējošā pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

"Ēnu dienas" atklāšana Jelgavas novada pašvaldībā