Pirmdiena, 17. Maijs, 2021
Umberts, Herberts, Dailis

Skolēni iepazīst saimniekošanu laukos

09.06.2017

šā gada 22.maijā Svētes pamatskolas skolēni apmeklēja zemnieku saimniecību ”Vīnkalni” Beverīnas novadā, kas nodarbojas ar bioloģiskās saimniekošanas metodēm, un parādīja to svarīgo nozīmi lauksaimniecības attīstībā.

Svētes pamatskolas 5.-6.klašu skolēni devās uz zemnieku saimniecību, lai iepazītos ar  bioloģiskās saimniekošanas metodēm un to svarīgo nozīmi lauksaimniecības attīstībā, iepazīstot lauksaimnieka darba ikdienu, iepazinās ar lauku tūrisma organizēšanas iespējām kā vienu no uzņēmējdarbības veidiem. Saimnieks iepazīstināja ar māju atjaunošanas vēsturi, parādīja darbnīcu, kurā tiek restaurētas senlaicīgās mēbeles, kas galvenokārt tiks pielietotas telpu iekārtošanā.

Saimniecības "Vīnkalni" saimnieks izstāstīja pieredzes stāstu kā tika uzsākta tradicionālo itāļu picu cepšana Latvijā. Skolēniem tika sniegts plašs ieskats par nepieciešamiem materiāliem un iekārtām tehnoloģiskā procesa īstenošanā. Saimnieku vadībā katrs skolēns veidoja savu picu pēc stingri norādītas darbību secības, izmantojot ne vairāk kā piecus produktus, ko liek uz picas. Picu skolā notiek atkritumu šķirošana, kas tika vairākas reizes uzsvērta un skolēni rosināti to ievērot.

Gatavo picu bērni sagrieza ar picas nazi un varēja uzlocīt kastīti, kurā picu ielikt.

Visa apkārtējā vide un kārtība darbnīcā deva piemēru kārtīgai saimniekošanai lauku vidē. 

Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Iepazīsim saimniekošanu laukos!"