Svētdiena, 11. Aprīlis, 2021
Hermanis, Vilmārs

Kalnciema vidusskolas skolēniem veido izpratni par profesijas izvēli

07.07.2017

Nodarbībā "Manas karjeras izziņa caur tēliem" Kalnciema vidusskolas skolēni projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" laikā ļoti radoši un atraktīvi tika iesaistīti skolēni profesijas pasaules iepazīšanai, to analīzē, izvēlnē.

Skolēni iepazinās ar karjeras konsultanta darba pienākumiem, izteica minējumus par nākotnes profesijām, kopā ar Tīģerīti analizēja daudzu profesiju piemērotību vai nepiemērotību un mācījās izdarīt izvēli.

3.klases skolnieces viedoklis par nodarbību: "Uzzināju, ko dara karjeras konsultants. Viņš palīdz cilvēkiem izvēlēties profesiju, kas viņam padodas un ir piemērota. Uzzināju, ka latvijā ir ap 40000 profesiju! Labāk sākt domāt par profesijas izvēli jau bērnībā un labāk to darīt pašam, nevis klausīties citu ieteikumus."

4.klases skolnieces viedoklis par nodarbību: "man ļoti patika karjeras konsultante - viņa ir jauka! Es uzzināju, ka jāizvēlas tādu profesiju, lai būtu laimīgs. No visām profesijām Tīģerītim būtu jāizvēlas bundzenieka profesija, jo viņš ir ļoti aktīvs - pārējās profesijas viņam nepiestāvētu. Pati būšu auto dizainere, jo man ļoti patīk zīmēt auto un šajā darbā var labi nopelnīt."

Informāciju sagatavoja Kalnciema vidusskolas pedagogs karjeras konsultants - Zanda Kursīte.

Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

Veido izpratni par profesijas izvēli