Otrdiena, 22. Jūnijs, 2021
Ludmila, Laimdots, Laimiņš

Radošā darbnīca filcēšanā Aizupes pamatskolas skolēniem “Dari kopā ar meistaru”

27.07.2017

Šā gada 9.jūnijā Aizupes pamatskolā notika radošā darbnīca filcēšanā 1.-4.klašu skolēniem. Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākumu īstenoja filcēšanas meistare Edīte Bēvalde. Meistare pastāstīja skolēniem par savu aizraušanos ar filcēšanu, ka arī parādīja skolēniem kādas noderīgas lietas var izgatavot, izmantojot filcēšanu, tā radot sev iespēju nodarboties ar produktu ražošanu un pārdošanu. Meistare pastāstīja arī kā var kļūt par labo meistaru savā jomā, cik daudz ir jāstrādā un jābūt pacietīgam lai sasniegtu labus rezultātus. Skolēni tāpat arī tika iepazīstināti ar noteikumiem, kas jāievēro filcējot dažādus priekšmetus.

Nodarbības laikā skolēniem bija iespēja iejusties filcētāja amatā, veidoja savus darbus izmantojot ūdeni, ziepes un vilnas kārsumu. Bērniem ļoti patika darboties, jo nodarbošanās bija aizraujoša. Skolēniem bija jābūt pacietīgiem akurātiem, precīziem lai darbs būtu skaists. Šis process bija darbietilpīgs un gala rezultāts bija patīkams, jo tas bērni atklāja meistara darba ikdienu un galvenās nepieciešamās īpašības –akurātumu un pacietību.

Pasākuma beigās skolēni izvērtēja darba rezultātus un priecājās par padarīto, jo darbi sanāca skaisti un ļoti individuāli un divu vienādu darbu nebija. Tāpat arī darbnīcas dalībnieki dalījās savās domās par to, kas sagādātu grūtības un kas padotos šajā profesijā.

Informāciju sagatavoja Sofija Prince - Aizupes pamatskolas pedagogs karjeras konsultants.

Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”​

Radošā darbnīca filcēšanā Aizupes pamatskolas skolēniem