Sestdiena, 17. Aprīlis, 2021
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Radošā darbnīca Aizupes pamatskolas skolēniem "Ieskats mākslas pasaulē”

27.07.2017

Šā gada 7.jūnijā Aizupes pamatskolas 1.-4.klašu skolēni piedalījās radošajā darbnīcā par tēmu - "Ieskats mākslas pasaulē". Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Pasākumu īstenoja māksliniece - pedagoģijas maģistre Anna Kaltigina. Nodarbības sākumā māksliniece pastāstīja un parādīja skolēniem savus darbus, kā arī pastāstīja kādas prasmes un iemaņas skolēniem būtu nepieciešamas, lai strādātu šajā nozarē. Izstāstīja kādi noteikumi ir jāievēro, darbības secību. Anna pastāstīja par mākslinieka profesiju, kā top viņas darbi, kās jāprot šīs profesijas pārstāvjiem un cik aizraujoši ir radīt darbus.

Skolēni pasākuma laikā iejutās mākslinieka profesijā un mēģināja apgleznot zīdu. Pirms apgleznot zīdu, skolēni izdomāja un tad zīmēja savas skices uz zīmēšanas lapām. Kad zīmējums bija uzzīmēts, viņu pārzīmēja uz zīda ar speciālajam krāsām. Kamēr krāsas žuva bērni veidoja rāmīšus, kur pēc izzušanas un gludināšanas darbi tiks piestiprināti. Tika izveidots arī viens liels kopīgs darbs. Pasākums bija ļoti atbildīgs un apjomīgs. Skolēni ar lielu prieku strādāja, veidojot savas glezniņas.

Informāciju sagatavoja Sofija Prince - Aizupes pamatskolas pedagogs karjeras konsultants.
 
Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”​

Radošā mākslas darbnīca Aizupes pamatskolā