Piektdiena, 16. Novembris, 2018
Glorija, Banga

Jelgavas novada skolēni piedalījušies Karjeras nedēļas pasākumos

23.10.2018

Šogad vairāk nekā 700 skolēnu Jelgavas novadā piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri tika veltīti karjeras vadības prasmēm un to lomai savas karjeras plānošanā. Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām.

Šogad Jelgavas novada jauniešiem bija iespēja piedalīties pasākumā “Karjeras diena” un iepazīties ar dažādu profesionālo skolu un augstskolu izglītības piedāvājumiem, piedalīties dažādās amatu darbnīcās un karjeras izaugsmes nodarbībās, savukārt sākumskolas skolēni iesaistījās pasākumā “Izzini profesiju”, kuras laikā savās skolās kopā ar klases audzinātāju, skolotāju vai vecākiem radošā veidā  modelēja/vizualizēja savus nākotnes sapņus karjeras  izvēlē.

Jaunieši atzina, ka tikšanās ar dažādu profesionālo skolu un augstskolu pārstāvjiem un studentiem, kā arī iesaistīšanās dažādās amatu darbnīcās palīdzēja gūt labāku priekšstatu par izglītības iespējām Latvijā, dažādām profesijām nepieciešamajām prasmēm, kā arī karjeras izaicinājumiem. Skolēni labprāt piedalījās dažādos karjeras izzināšanas pasākumos – karjeras izaugsmes nodarbībās, kur izaugsmes treneru vadībā iepazinās ar savas karjeras izveides paņēmieniem, karjeras lēmumu pieņemšanu un karjeras atbalsta nozīmīgumu jau skolas laikā. Arī sākumskolas skolēni ar lielu prieku un aizrautību iesaistījās modeļu vai kolāžu gatavošanā, kas palīdzēja vizualizēt nākotnes sapņu profesiju. Karjeras nedēļa ir lielisks iemesls jau laikus padomātu par nepieciešamību mērķtiecīgi strādāt pie savas nākotnes karjeras veidošanas jau skolas gados.”

Pasākumā “Karjeras diena” jauniešus īpaši interesēja izmēģināt dažādas amatu prasmes skolu stendos – friziera un pavāra profesijā, restaurācijas un medicīnas nozarē, kā arī ar realitātes brillēm iepazīt militārās karjeras nianses. Savukārt pasākumā “Izzini profesiju” sākumskolas skolēni ļoti pozitīvi vērtēja iespēju darboties praktiski, iztēlojoties savu nākotnes profesiju.

Jelgavas novada pašvaldība izsaka pateicību sadarbības partneriem, kuri piedalījās Karjeras nedēļas pasākumu aktivitāšu īstenošanā – Latvijas Lauksaimniecības universitātei, Rīgas Tehniskā universitātei, Olaines Mehānikas un tehnoloģijas koledžai, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžai, Zaļenieku komerciālajai un amatniecības vidusskolai, Jelgavas Amatu vidusskolai, PIKC Jelgavas Tehnikumam, PIKC Rīgas Mākslas un mediju tehnikumam, PIKC Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumam, NBS Rekrutēšanas un atlases centram, karjeras izaugsmes programmas “Start Strong” trenerim Andrim Arhomkinam, karjeras izaugsme  trenerei Agitai Šmitiņai un Uzdevumi.lv klientu apkalpošanas speciālistam Normundam Vilcem. Tāpat liels paldies visām Jelgavas novada skolām par aktīvu līdzdalību, kā arī paldies pedagogiem karjeras konsultantiem, klašu audzinātājiem un skolotājiem, kuri atbalstīja savus skolēnus Karjeras nedēļas pasākumu laikā.

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā pašvaldību skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.

Pirmo gadu Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Karjeras nedēļas pasākumu programma 47 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela. Savukārt Karjeras nedēļas jaunumiem var sekot sociālajos tīklos facebook.com/KarjerasNedela, facebook.com/VIAA.LVdraugiem.lv/viaa un Twitter - twitter.com/VIAA_LV.

Informāciju sagatavoja:
Dace Vīpule-Kuļika, galvenā speciāliste karjeras izglītības jautājumos

Karjeras nedēļas konkursa “Izzini profesiju” darbi

Karjeras diena Zaļeniekos

Ja nevēlaties, lai Jūsu attēls būtu publicēts, aicinām sazināties ar Jelgavas novada pašvaldību, rakstot e-pastu uz prese@jelgavasnovads.lv vai zvanot pa tālruni 63024934.

Pasākumu līdzfinansēja Eiropas Savienību fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.5. specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieeju karjeras atbalstam izglītojamajiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”