+A A
Piektdiena, 22. Septembris, 2017
Maigurs, Mārica, Māris
80008083
Bezmaksas ierosinājumu un atsauksmju tālrunis

Aktualitātes

Notiks starptautiska jauniešu apmaiņa vides aizsardzības jomā

18.09.2017. 08:35

Laikā no 8.līdz 11.septembrim Jelgavas novadā notika starptautiska projekta “Eco Echo” iepriekšējās plānošanas vizīte. Sešu valstu organizāciju pārstāvji no Igaunijas, Polijas, Slovēnijas, Slovākijas un Horvātijas vizītes laikā izvērtēja projekta norises vietu un detalizēti plānoja starptautiskas jauniešu apmaiņas programmu, kas norisināsies laikā no 18. līdz 25.oktobrim Jelgavas novadā, Zaļenieku pagastā un pulcēs 30 jauniešus un jauniešu līderus no sešām projekta dalībvalstīm tajā skaitā Latvijas, Jelgavas novada.

Jelgavas novada jaunieši turpina mācīties neformālā izglītībā

01.09.2017. 13:40

Jelgavas novadā 23. un 24.augustā notika apmācības neformālā izglītībā “PaLēciens 2017”, kurā piedalījās jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Divu dienu laikā jaunieši apguva dažādas prasmes – kā izzināt savu personību, darbs komandā, sava laika plānošana, pamata soļi projektu izstrādē. Jaunieši iepazina neformālās izglītības programmu “Erasmus+” un tās iespējas mācīties kopā ar jauniešiem starptautiskā vidē. Dalībnieki izveidoja 4 jauniešu iniciatīvas projektus, kas ir vērsti uz teritorijas labiekārtošanu un jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējām. Projektiem tiks rasta iespēja īstenošanai dzīvē.

Bauskas novada pārstāvji iepazīst jaunatnes darbu Jelgavas novadā

29.08.2017. 08:49

21.augustā Jelgavas novadā viesojās Bauskas novada pārstāvji  - darbā ar jaunatni iesaistītie speciālisti, pašvaldības darbinieki,  biedrības “Apvienība JUMS” pārstāvji un jaunieši, lai iepazītu jaunatnes darbu Jelgavas novadā. 

Atvērta biznesa platforma jaunu ideju īstenošanai

28.08.2017. 17:23

Jums ir ideja, kā uzlabot savas kopienas dzīvi? Varbūt ideja, kā palīdzēt noteiktām sabiedrības grupām? Varbūt tā ir saistīta ar izglītības pieejamību vai nodarbinātības veicināšanu? Jauns biznesa modelis? Jums ir nepieciešams starta finansējums! Ienāc www.impactyouth.eu!

Projekts “Latvijas dabas bagātības” aicina saplūst ar dabu

22.08.2017. 14:42

Daba ir mūsu ģimene, un Latvijas simtgade ir ģimenes svētki, kuros laiks sanākt kopā un izveidot saskanīgu kopbildi - tādu, kurā viens otru neaizēnojam un nenomācam.  Pasaules Dabas Fonds ikvienu interesentu aicina piedalīties projektā “Latvijas dabas bagātības”. Projekta dalībniekiem ir jānofotografējas savā mīļākajā vietā Latvijas dabā, tajā nomaskējoties un ar to pēc iespējas labāk saplūstot.

Jaunieši aicināti pieteikties apmācībām neformālā izglītībā “PaLēciens 2017”

15.08.2017. 10:46
Piedāvājums Jelgavas novada jauniešiem apgūt jaunas prasmes neformālā izglītībā:
  • izzināt savu personību;
  • mācīties strādāt komandā;
  • plānot savu laiku;
  • veidot savu projektu;
  • iepazīt ERASMUS+ programmu un tās iespējas.

Aizvadītas ikgadējās orientēšanās sacensības jauniešiem

04.08.2017. 13:29

2017.gada 29.jūlijā Jēkabniekos, Svētes pagastā piekto gadu pēc kārtas notika Jelgavas novada jauniešu vasaras orientēšanās sacensības “Netradicionālās orientēšanās sacensības 2017”. Šogad orientēšanās sacensībās kopumā piedalījās 14 komandas pārstāvot lielāko daļu Jelgavas novada pagastu un viena jauniešu komanda no Ozonieku novada. Šogad pasākums svinēja piecu gadu jubileju kopumā piesaistot ap 120 jauniešu. 

Viesi no Vācijas iepazīst jaunatnes darbu Jelgavas novadā

03.08.2017. 10:37

Šonedēļ Jelgavas novadā viesojas nevalstiskās organizācijas “Gangway e.V. Berlin” pārstāvji, lai iepazītu jaunatnes darbu Jelgavas novadā. 

Jaunieši aicināti pieteikties “Netradicionālajām orientēšanās sacensībām 2017" Jēkabniekos Svētes pagastā

12.07.2017. 15:23

29.jūlijā Svētes pagasta Jēkabniekos norisināsies ikgadējās orientēšanās sacensības jauniešiem, kas šogad noritēs jau piekto gadu pēc kārtas un līdz ar to varēs svinēt piecgades jubilejas pasākumu. Sacensībās aicināti pieteikties jaunieši no Jelgavas novada, Ozolnieku novada un citām Latvijas vietām 5 dalībnieku sastāvā vienā komandā. Kā ierasts, plānota gan orientēšanās daļa, gan erudīcijas daļa. Sacensībās jauniešiem pēc izsniegtas kartes būs jāorientējas kontrolpunktos un jāizpilda dažādi uzdevumi.

Jelgavas novadā notiek jauniešu starptautisks apmaiņas projekts "Activities for today, results for tomorrow!"

29.06.2017. 13:11

Katru gadu Jelgavas novadā nevalstiskās organizācijas, kas veic darbu ar jaunatni, sadarbībā ar Jelgavas novada pašvaldību realizē starptautiskos jauniešu apmaiņas projektus, lai radītu iespēju novada jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem mācīties starptautiskā vidē neformālā izglītībā. Šobrīd Jelgavas novadā Jaunsvirlaukas pagastā norisinās jauniešu starptautisks apmaiņas projekts "Activities for today, results for tomorrow!”.

Starptautiska projekta ietvaros jaunieši mācās neformālā izglītībā pieņemt atšķirīgo

28.06.2017. 08:15

Projekta “Iesaisties!” (“Get involved!”) ietvaros Jelgavas novadā laikā no 6. līdz 9.jūnijam norisinājās starptautiskas apmācības neformālā izglītībā jauniešiem “Dzimumu līdztiesība: kāpēc tas ir svarīgi?”. Apmācības pulcēja kopā 21 dalībnieku – jauniešus vecumā no 15 līdz 20 gadiem un jaunatnes līderus no Jelgavas novada (Latvijas), Glodeni (Moldovas), Viljandi (Igaunijas). 

Jaunatnes darbinieki no citām pašvaldībām smeļas pieredzi Jelgavas novadā

28.06.2017. 08:05

Jelgavas novads maija mēnesī uzņēma viesos divu pašvaldību Madonas un Olaines novadu jaunatnes darbiniekus. Abu vizīšu laikā Jelgavas novads dalījās pieredzē par jaunatnes darba attīstību pēdējo piecu gadu laikā, ikdienas darbu un realizētajiem projektiem. 

Jaunieši aicināti pieteikties orientēšanās sacensībām

19.06.2017. 14:04

29. jūlijā, tradicionāli Svētes pagastā, Jēkabniekos notiks orientēšanās sacensības jauniešiem, kurās aicināti pieteikties jaunieši no Jelgavas novada, Ozolnieku novada un citām Latvijas vietām 5.dalībnieku sastāvā vienā komandā. Sacensību mērķis ir veicināt aktīvu sportu un atpūtu jauniešu vidū. Pieteikumus par dalību orientēšanās sacensībās jāsūta līdz 2017. gada 23. jūlijam uz e-pastu: janis.zarins@jelgavasnovads.lv, norādot dalībnieku vārdus, vecumu un tālruņa numuru.

Apstiprināts projekts “IESAISTIES!” sabiedrības aktivizēšanai attīstības sadarbības jomā

05.06.2017. 17:48

Projekts atbalstīts Latvijas Pašvaldību savienības izsludinātajā mikrograntu projekta konkursā “Vietējās pašvaldības – attīstības izglītības un sabiedrības izpratnes veicinātājas” un tā mērķis ir veicināt attīstības izglītību un veicināt sabiedrības izpratni par sabiedrības līdzdalību. Tā galvenais uzdevums ir pievērst sabiedrības, īpaši jauniešu, uzmanību jautājumiem, kas nodrošina labākas sabiedrības un labāku dzīves apstākļu veidošanos dažādās valstīs. 

Aicina pieteikties starptautiskajai mediju nometnei «Young Media Sharks»

02.06.2017. 14:45

No 8. līdz 14. augustam Kuldīgā norisināsies starptautiskā mediju nometne «Young Media Sharks», kur 50 spējīgākie un visvairāk motivētie jaunieši no Baltijas nedēļas garumā gūs unikālas zināšanas un praktiskās iemaņas labāko Vācijas, ASV, Ukrainas, Igaunijas un Latvijas mediju speciālistu pavadībā.

Jaunieši iepazīst Eiropu 3 tematiskās pēcpusdienās

31.05.2017. 15:46

Maijs jaunatnes darbā ir pavadīts Eiropas Savienības dimensijā, ir aizvadītas trīs dažādu valstu pēcpusdienas, Jelgavas novada jaunieši iepazina trīs dažādas Eiropas savienības valstis – Horvātiju, Īriju un Austriju.

Piedalies Eiropas pieccīņā jau rīt - 27. maijā!

26.05.2017. 15:34

Jau otro gadu Eiropas Savienības māja aicina uz komandu spēli "Eiropas pieccīņa"!

Spēles ietvaros ar saukli "Apceļo Latviju, iepazīsti Eiropu!" gan virtuāli, gan pilsētas svētkos Jelgavā, Jēkabpilī, Kuldīgā, Cēsīs un Valmierā jebkurš interesents tiek aicināts pieteikties un pārbaudīt savas zināšanas par Eiropu, vienlaicīgi cīnoties par balvu fondu EUR 10 000 vērtībā!

Ceļa sākums tavai idejai festivālā „Projektu nakts”!

24.05.2017. 16:39

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra jau trešo gadu pēc kārtas organizē tematisku vasaras festivālu “Projektu nakts”. Festivāla mērķis ir palīdzēt pārvērst jauniešu idejas realitātē! Festivāla laikā atbalstīsim organizāciju pārstāvjus programmas “Erasmus+” projektu sagatavošanā. "Projektu nakts 2017" laikā būs iespējas iepazīt “Erasmus+: Jaunatne darbībā” - Jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgā darba un Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektu būtību un, protams, strādāt pie sava projekta pieteikuma.

 

Jaunieši aicināti pieteikties starptautiskām apmācībām projekta “Iesaisties!” ietvaros

24.05.2017. 13:47

Vēlies papildināt savas zināšanas neformālā izglītībā? Darboties kopā ar jauniešiem no Igaunijas un Moldovas, lai izzināt sekojošas tēmas - dzimumu līdztiesība, vai tas ir vai nav svarīgi, cik svarīga ir dzimumu loma sabiedrībā, emocionālā vardarbība internetā, kā mēs veidojam savu personību sociālā vidē, u.c. Ja vēlies produktīvi pavadīt laiku, piesakies apmācībām jau šodien!

Iespēja pieteikties praksei pašvaldību vēlēšanu iecirkņos

16.05.2017. 08:47

Rīga, 12. maijs: Lai dotu iespēju iepazīties ar vēlēšanu iecirkņa komisijas darba pienākumiem un veicinātu jauniešu interesi un izpratni par vēlēšanām, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) arī šogad aicina jauniešus pieteikties praksei vēlēšanu iecirkņos.