+A A
Pirmdiena, 3. Augusts, 2020
Augusts

Akcija "Zemes stunda 2016" Jelgavas novadā

19.03.2015

19.martā no 20:30-21:30 jau desmito reizi pasaulē tiek atzīmēta Zemes stunda, kas, nelietojot apgaismes objektus stundas garumā, aicina domāt par klimata pārmaiņām un individuālu paradumu ietekmi uz šīm izmaiņām. Kā katru gadu, valsts iestādes, iedzīvotāji un uzņēmumi ir aicināti Zemes stundas svētkus sagaidīt simboliski izslēdzot apgaismes objektus.

Arī Jelgavas novads, pievienojoties akcijai, izslēgs apgaismojumu pagastu pārvaldēs, kā arī ielu apgaismojumu vairākās pagastu teritorijās.
Jāuzsver, ka jau kopš 2011. gada arī novada jaunieši aktīvi iesaistās “Zemes stundas” pasākumos, kad pirmoreiz vienā no novada 13 pagastiem – Līvbērzē, organizēja apgaismojuma izslēgšanu pagasta estrādē. Savukārt, pēdējos divus gadus Jelgavas novada Jauniešu padomes jaunieši kopā ar jaunatnes darbiniekiem un kultūras nodaļas darbiniekiem organizē “Zemes stundas”  akciju jau plašākā mērogā, iesaistot arvien vairāk pagastu,  tādējādi šogad pulcēšanās vietas būs jau 5 pagastos – Elejā, Jaunsvirlaukā, Kalnciemā, Līvbērzē un Svētē.
Pasākuma ietvaros Jelgavas novada iedzīvotāji aicināti akcijas norises vietās – pagastos, pulcēties pie ugunskura, kur būs iespēja malkot tēju. Programmā paredzēta arī kopīga sadziedāšanās, rotaļas, sarunas par akciju un tās nozīmību pasaulē un mūsu katra līdzatbildību pasaules dabas resursu saudzēšanā.
Pulcēšanās vietas Jelgavas novadā 19.martā no plkst. 20.30:

  • Elejas pagasta skvēra parkā, Lietuvas ielā 49;
  • Jaunsvirlaukas pagastā pie Staļģenes Bērnu un jauniešu izglītības un iniciatīvu centra, Svirlaukas ielā 22;
  • Kalnciema pagastā pie Kultūras nama, Jelgavas ielā 15;
  • Līvbērzes pagasta estrādē, Skolas ielā 10 (aiz sporta halles);
  • Lielplatones pagasta Lielplatones muižas parkā un Sidrabes parkā plkst. 21:00(iedzīvotāji aicināti ierasties ar svecēm, lai dāvātu kopīgu gaismu parkiem);
  • Svētes pagastā pie Jēkabnieku Kultūras nama, Straumes ielā 5.

Jaunieši aicina piedalīties akcijā "Zemes stunda" 2016Vairāk informācijas par jauniešu aktīvo iesaistīšanos akcijā “Zemes stunda”:
Kristīne Kode, Jaunatnes lietu speciāliste Jelgavas novadā
E-pasts: kristine.kode@jelgavasnovads.lv
Tālr.: 28606703