Trešdiena, 26. Jūlijs, 2017
Ance, Anna, Annija

Izveidota iniciatīvas "Nacionālo dārgumu jaunatklāšana" attīstības komiteja

25.02.2015

25.februārī, darbu uzsākusi jauniešu attīstības komiteja, kuras mērķis ir popularizēt un pilnveidot Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu jauniešu iniciatīvas "Nacionālo dārgumu jaunatklāšana" darbību. Šīs iniciatīvas ietvaros, klašu kolektīviem ir iespēja iepazīt un veikt uzdevumus nacionālās un lokālās nozīmes objektos, vienlaikus sacenšoties par balvām. Iniciatīva tiek realizēta kā dāvana Latvijai simtgadē.

Pirmajā attīstības komitejas sanāksmē piedalījās vairāk nekā 30 skolēnu, kuri kopumā radīja vairāk nekā 100 dažādas idejas iniciatīvas attīstībai. Pasākuma dalībnieki izteica ierosinājumus ne tikai iniciatīvas popularizēšanai, norises uzlabošanai un mājas lapas attīstībai, bet arī pārrunāja iespējas realizēt individuālas idejas iniciatīvas kustības virzīšanai. Vairāk nekā puse no komitejas dalībniekiem izteica vēlmi iesaistīties brīvprātīgajā darbā iniciatīvas ietvaros, veicot dažādus uzdevumus, sākot no sociālo tīklu pārvaldības līdz pat iniciatīvas vadības funkciju atbalstam.

Iniciatīvas attīstības komitejā var iesaistīties jaunieši no Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadiem, rakstot uz nacionaliedargumi@gmail.com. Attīstības komitejas nākošā tikšanās tiek plānota rudenī un norisināsies reizi pusgadā līdz pat 2018.gada novembrim.

Iniciatīva lepojas ar patroneses Ivetas Vējones un aizbildņu - Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu pašvaldību atbalstu. Jaunatklāšanas procesā īpašus piedzīvojumus sagādājuši 20 nacionālie dārgumi: Gaujas Nacionālais parks, Ķemeru Nacionālais parks, Latvijas Nacionālais Arhīvs, Latvijas Nacionālais botāniskais dārzs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestri, Latvijas Nacionālais teātris, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālā operu un balets, Rāznas Nacionālais parks, Slīteres Nacionālais parks, Mākslas muzejs "Rīgas Birža", Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, i/z Arsenāls, Oskara Kalpaka muzejs un piemiņas vieta ‘’Airītes’’, LKA Rīgas Kino muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, Zemessardze, Ziemassvētku kauju muzejs. Plašāka informācija par iniciatīvu mājas lapā - www.nacionaliedargumi.lv

Galerija: "Nacionālo dārgumu jaunatklāšana"