+A A
Sestdiena, 16. Janvāris, 2021
Lida, Lidija

Jelgavas novada jaunieši iepazīst pieredzes stāstus par citu jauniešu piedzīvoto starptautiskā vidē

07.05.2015

6.maijā Jelgavas novada Bērnu un jaunieši izglītības un iniciatīvu centrā notika pasākums „Mūsu PASAULE, mūsu IESPĒJAS”. Jau trešo gadu to jauniešiem organizē Europe Direct Informācijas (EDIC) punkts kopā ar Jelgavas novada Jauniešu padomi organizē Eiropas dienu ietvaros, lai informētu par aktualitātēm un iespējām, ko sniedz Eiropas Savienības programmas jauniešiem.

EDIC vadītāja Tabita Šķerberga informēja jauniešus par centra ikdienas darbu un pasākumiem, kur ir iespēja līdzdarboties. Jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode iepazīstināja klātesošos ar Eiropas Savienības programmu jaunatnei Erasmus+ , par neformālās izglītības iespējām jaunietim vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Ik gadu Jelgavas novadā tiek komplektētas jauniešu grupas, lai veiktu mobilitātes uz kādu no Eiropas valsti. Šogad līdz 1.jūlijam novada mērogā tiks veiktas 24 starptautiskās mobilitātes Erasmus+ programmas ietvaros (jauniešu apmaiņas un apmācības).

Pasākuma ietvaros uzklausījām mūsu novada jauniešu pieredzes stāstus. Mārtiņs Ziemelis no Valgundes pagasta dalījās pieredzē par piedzīvoto starptautiskā apmaiņā Gruzijā. Viņš aicināja jauniešus neatkāpties ceļā uz mērķiem, izmantot iespēju mācīties neformālā izglītībā, pilnveidot sevi. Elīna Grīnvalde, Iveta Zemrūķe un Ralfs Cigelnieks no Jaunsvirlaukas pagasta šogad martā pavadīja 7 dienas Austrijā jauniešu apmaiņā, kopā ar vēl 5 dažādu valstu jauniešiem pilnveidoja sevi neformālā izglītībā.

Bez jauniešu apmaiņām Erasmus+ programma piedāvā Eiropas brīvprātīgo darbu  (EBD), 2 līdz 12 mēnešus strādāt kādā no Eiropas valstīm, iegūt jaunas prasmes darbojoties kādā nevalstiskā organizācijā. Reinis Širokovs no Jaunsvirlaukas pagasta 12 mēnešus pavadīja Kiprā, sevi pilnveidojis teātra mākslas un coaching jomā. Pasākumā bija arī viesi – Nana Nikabadze no Gruzijas un Viktorija Litvinenko no Ukrainas, kas 10 mēnešus veic EBD biedrībā Zemgales NVO centrs. Jaunietes darbojas ar bērniem un jauniešiem brīvā laika centros Jelgavā, Jegavas novadā un Ozolnieku novadā, organizē pasākumus, radošas nodarbes un projektus. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja lauzt stereotipus gan par gruzīnu, gan ukraiņu kultūrām.

Noslēgumā Liene Svoka klātesošos iedvesmoja ar savu personisko pieredzes stāstu par latviešu meiteni Bolīvijas džungļos 6 mēnešu periodā.

Aicinām jauniešus aktīvi izmantot Erasmus+ programmu, kas balstīta uz neformālo izglītību. http://jaunatne.gov.lv/lv/erasmus/par-erasmus-jaunatnes-jomu

Galerija: „Mūsu PASAULE, mūsu IESPĒJAS”