Sestdiena, 19. Augusts, 2017
Melānija, Imanta

Baltijas jūras valstu reģionālā tīkla jaunatnes pārstāvju tikšanās Norvēģijā

23.04.2015

Laikā no 16.-18.aprīlim Drammen pilsētā Norvēģijā notika Baltijas jūras valstu reģionālā tīkla ( The Baltic Sea States Subregional Cooperation - BSSSC) jaunatnes pārstāvju tikšanās, Latviju tās laikā pārstāvēja Jelgavas novada jaunatnes lietu speciāliste Kristīne Kode un Jauniešu padomes pārstāve Nellija Karpušenkova, kas tika ievēlēta kā jauniešu pārstāve BSSSC valdē uz 2 gadiem.

Nellija pārstāv Platones pagastu Jelgavas novada Jauniešu padomē kopš 2012.gada, brīvprātīgi darbojas biedrībā „ideA” kopš 2009.gada. Tika izvirzīta no Jelgavas novada nominācijai „Gada brīvprātīgais 2014”.  „Nellija ir aktīva, zinoša un iniciatīvas bagāta jauniete, kas savu brīvo laiku velta jaunatnes lietām, organizējot pasākumos, piedaloties akcijās, gan līdzdarbojoties projektos, kas skar jaunatnes politikas jautājumus. Pārstāvniecība BSSSC valdē ir liels izaicinājums viņas personības pilnveidē, jo tas prasa gan atbildību, gan veicina stratēģisko domāšanu. Tas ir ieguvums gan Jelgavas novada pašvaldībai, gan valstij,” K.Kode.

Jaunatnes pārstāvju tikšanās reizē Drammen notika darbs grupās pie jaunā stratēģijas plāna izstrādes, diskusija par tēmu Jaunieši un veselība, studiju vizītes Buskerud novada pašvaldībā un iniciatīvu centrā, kas piedāvā apmācības programmas gan jauniešiem, gan pieaugušajiem viņu integrēšanai darba tirgū. Un notika valdes vēlēšanas. Otra jauniešu pārstāve valdē ir astoņpadsmit gadīga somu jauniešu līdere Hanna Kivimaki. Valdes sastāvā ir 2 jauniešu pārstāvji vecumā no 18 līdz 25 gadiem, kas vienreiz gadā lielajā BSSSC tīkla konferencē pārstāv jauniešu viedokli noteiktu jautājumu izskatīšanā.

BSSSC ir politisks tīkls, kas tika dibināts Stavangerā, Norvēģijā 1993.gadā. Tās dalībnieki ir reģionālās pašvaldības no 10 Baltijas jūras piekrastes valstīm – Vācija, Dānija, Somija, Zviedrija, Norvēģija, Polija, Latvija, Lietuva, Igaunija un Krievija. Kopš 2002.gada tīkla ietvaros pēc jaunatnes darbinieku iniciatīvas tika izveidota darba grupa jaunatnes politikas jautājumos. Jauniešu starptautiskā tikšanās notiek 2 reizes gadā (pavasarī un rudenī).

Galerija: Baltijas jūras valstu reģionālā tīkla pārstāvju sanāksme