Sestdiena, 17. Aprīlis, 2021
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Jauniešu apmaiņas projekts „Care for different” Jelgavas novadā, Jaunsvirlaukas pagastā

16.05.2012

Biedrība „Attīstības centrs „Iepazīsim sevi”” Jelgavas novadā īstenos starptautisko jauniešu pieredzes apmaiņas projektu „Care for different”, kas tulkojumā no angļu valodas nozīmē – rūpējies par dažādo.

Jauniešu apmaiņa notiks Jaunsvirlaukas pagasta Dzirniekos no 19. – 27. maijam, kur pulcēsies kopā 28 jaunieši no Turcijas, Polijas, Maltas un Latvijas (Jelgavas novada). Apmaiņas projekta mērķis ir radīt sapratni jauniešos par dažādībām starp dažādām tautībām, kultūru un reliģiju. Jaunieši strādās kopā dažādās darba grupās, dosies pārgājienā, izspēlēs simulācijas spēles saistībā ar dažādiem stereotipiem, iepazīs viens otru kultūru un tradīcijas.

Apmaiņas projekta noslēgums notiks Staļģenē 25. maijā plkst. 17.00 IKSC „Līdumi” telpās. Pēc noslēguma pasākuma apmeklētājiem būs iespēja vērot kā top grafiti, piedalīties video tapšanā, kā arī citas aktivitātes.

Projekta partnerorganizāciju līderiem no 23. – 25. martam bija iepriekšējā plānošanas vizīte, kuras laikā tika izrunātas visas apmaiņas projekta detaļas – programma, aktivitātes, uzdevumi utt., kā arī apskatīta apkārtējā vide, lai dalībnieki zinātu, kur tie brauc.

Projektu finansē Eiropas Savienības programma «Jaunatne darbībā», tā ir neformālās izglītības programma, kas paredzēta jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem. Līdzfinansējumu nodrošina Jelgavas novada pašvaldība.