+A A
Otrdiena, 2. Marts, 2021
Luīze, Laila, Lavīze

Realizēs divpusēju starptautisko jauniešu apmaiņas projektu „Music and Art calls!”

24.05.2012

Biedrība „ideA” Jelgavas novadā realizēs divpusēju starptautisko jauniešu apmaiņas projektu „Music and Art calls!”, kurā tiks iesaistīti 44 jaunieši gan no Latvijas(Jelgavas novada), gan no Rumānijas (Ardžes apgabala).

Projekta mērķis ir sniegt lauku reģiona jauniešiem iespēju satikties, lai caur mūziku un mākslu kopīgi iepazītu un izzinātu viens otra valstis, to kultūru un tradīcijas. Projekta partnerorganizācija ir Mākslas un amatniecības skola no Ardžes apgaba Rumānijā. Tā kā biedrībai "ideA" ir pieredze dažādu aktivitāšu organizēšanā jauniešiem arī starptautiskā mērogā, kur tiek izmantotas neformālās izglītības metodes, savukārt, skolai ir ievirzes dažādu mākslu apguvē, radās ideja šo visu apvienot un jauniešus vienot vienā kopīgā starptautiskā jauniešu apmaiņā tepat Latvijā.

Jauniešu apmaiņa notiks 8 dienas, no 1.-8.jūlijam. Jaunieši darbosies 2 interešu grupās – mūzikas un mākslas, kas apmaiņas noslēgumā vienosies kopīgā priekšnesumā, prezentējot paveikto vietējiem novada iedzīvotājiem Jelgavas novada svētkos, 7.jūlijā.

Šobrīd ir uzsākts darbs pie iepriekšējās plānošanas vizītes, kas notiks no 26.-28.maijam Jelgavas novadā. Tās ietvaros abu partnerorganizāciju pārstāvji apskatīs projekta norises vietu, vienosies par apmaiņas gala programmu un tās aktivitātēm.

Projektu finansē Eiropas Savienības programma „Jaunatne darbībā”, tā ir neformālās izglītības programma, kas paredzēta jauniešiem vecumā no 13-30 gadiem. Līdzfinansējumu nodrošina Jelgavas novada pašvaldība.