Ceturtdiena, 6. Maijs, 2021
Didzis, Gaidis

Jaunieši dodas uz Poliju iepazīt subkultūras

14.05.2013

No 2013. gada 6. līdz 15. aprīlim 6 biedrības „Zaļenieku dzirnas” pārstāvji devās uz jauniešu apmaiņu „Subcultures – Colours of Europe” Motycz Leśny n. Lublin, Polijā. Kopā 36 dalībnieki no Polijas, Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Bulgārijas un Ungārijas iepazina dažādas subkultūras.

Apmaiņas mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar subkultūrām (to veidiem, izcelsmi un subkultūru izplatību mūsu valstīs), kā arī dalīties savā pieredzē.

Subkultūras ir jebkuras sabiedrības daļa. Gribam mēs vai nē, mēs satiekam to pārstāvjus katru dienu uz ielas. Uz dažiem mēs nolūkojamies ar interesi, daži ir mūsu draugi, savukārt daži izraisa bailes un nepatiku. Mēs gribējām uzzināt par viņiem, kāpēc viņi ir izdomājuši sekot šīm vērtībām, kā mēs varam salīdzināt subkultūru veidus. Vai daži no apmaiņas dalībniekiem pārstāv kādas subkultūras?

Apmaiņas laikā notika hipiju, smagā roka un metāla mūzikas un dzīvesstila, kā arī tetovējumu, cirkus, sporta fanu u.c. subkultūru iepazīšana. Notika arī Oksfordas debates, t.sk., par panku subkultūru, kā arī tika īstenots „jauniešu iniciatīvu tirgus”, kura laikā jaunieši īstenoja savas ierosinātās iniciatīvas, piemēram, ģitāras stundas un kartupeļu futbolu, par savu darbu un tā kvalitāti saņemot punktus.

Jaunieši dodas uz Poliju iepazīt subkultūras