+A A
Trešdiena, 30. Septembris, 2020
Menarda, Elma, Elna

Jaunieši sakopj Vircavas upes krastus

14.05.2013

Sestdien, 11.maijā, Jelgavas novada jaunieši pulcējās vienkopus, lai kopīgi sakoptu Vircavas upes krastus Platones pagastā. Saistībā ar vides saudzēšanas jautājumiem biedrība „Pacel” realizē jaunatnes iniciatīvas projektu „Savāc šmuci”. Tā ietvaros tika organizētas tikšanās ar vietējo jaunatni vairākos reģionos Latvijā, tajā skaitā arī Jelgavas novadā, pieaicinot vides pētnieku Māri Olti, aicinot jauniešus pēc tam tikties kopīgās vides sakopšanas talkās, vairāk akcentējot ūdenstilpju apkārtējo teritoriju saudzēšanu un attīrīšanu.

Darba laikā jaunieši iepazinās ar informāciju par pareizu atkritumu šķirošanu, kas mums Latvijā vēl aizvien ir aktuāls un attīstāms jautājums.

Talkas ietvaros tika savākti dažādi sadzīves atkritumi, PET pudeles, stikls un u.c. atkritumi, kas darba procesā tika šķiroti.

Pēc talkas visi dalībnieki pulcējās pie kopīgas zupas ēšanas brīvā dabā un pārrunāja darba procesu. „Cerēsim, ka turpmāk rīkojot dabas sakopšanas talkas, būs aizvien mazāk un mazāk atkritumi, ko atstājuši paši cilvēki,” to secina viens no talkas dalībniekiem.

Biedrība „Pacel” tuvākās 2 nedēļas nogalēs viesosies Kandavā un Cēsīs, lai pulcētu jauniešus kopīgās upju teritoriju sakopšanas talkās.

Jaunieši sakopj Vircavas upes krastus