+A A
Svētdiena, 29. Novembris, 2020
Ignats, Virgīnija

Jelgavas novada diviem jauniešiem iespēja piedalīties starptautiskā nometnē Skotijā

09.09.2013

Nometne jauniešiem „Eiropas pilsētas nākotnē” norisinājās no 11. – 16.augustam Benmoras mācību, kurš atrodas netālu no Skotijas pilsētas Glasgovas. Jaunieši pulcējās no 7 dažādām valstīm. Latviju pārstāvēja divi jaunieši no Jelgavas novada un divi jaunieši no Pārgaujas un Vecpiebalgu novadiem. Par pašu nometni dalībnieku dienasgrāmatā.

„Pirmdienas rītā iepazināmies ar dalībniekiem no Norvēģijas, Polijas, Igaunijas, Vācijas, Krievijas, Skotijas kā arī Latvijas. Vēlāk Jims Mathers iepazīstināja mūs ar gaidāmajiem darbiem un uzdevumiem. Vēlāk veidojām mobilās aplikācijas, kuras būs noderīgas nākotnes metropoļu iemītniekiem, piemēram, navigācijas un dažādi citi rīki. Vēlāk dalījāmies mūsu iespaidos kā izskatīsies pilsētas Eiropā 2030. gadā. Vakarā gājām pastaigā pa pils dārzu kurā varēja apskatīt visdažādākos augus.

Otrdienas rītā devāmies uz Glasgovu satikties ar arhitektiem Jim MacDonald un  Lorri McElroy, kuri mums pastāstīja un lika aizdomāties par nākotnes problēmām, piemēram, kā mēs gulēsim, kur būs zaļās zonas, kā tikt galā ar piesārņojumu lielajās pilsētās, ko mēs ēdīsim, vai mums būs pietiekami daudz tīrā ūdens, un protams kā izskatīsies nākotnes ēkas. Pēc ļoti cītīgās prātošanas mums palika laiks pastaigāt pa pilsētu pirms došanās atpakaļ uz nometni. Vakarā protams spēlējām dažādas spēles ar nometnes dalībniekiem.

Trešdienā mums nācās prātot kā rīkoties ar dažādu valstu iebraucējiem un patvēruma meklētājiem, pārsvarā runājām par Romu tautības ceļotājiem, ieskatījāmies nesenā pagātnē ar  Lynne Tammi palīdzību un mēģinājām prognozēt kas notiks nākotnē ,kurās pilsētās būs daudz ieceļotāju, un kuras pilsētas izmirs . Vakarā devāmies uz” Pucks Glen” botānisko dārzu, kurš atrodas netālu no nometnes.

Ceturtdienas rīts tika pavadīts gatavojoties savas valsts prezentācijai. Kopā tika stāstīts par 6 valstīm (Skotiju, Norvēģiju, Krieviju, Poliju, Vāciju un Latviju).  Katras valsts jaunieši iepazīstināja pārejos ar vietām, kur viņi dzīvo, par problēmām ar kādam tur ir jāsaskarās un par valsti kopumā. Vakarā nedaudz mainoties plāniem, mēs kopīgi noorganizējām karaoke vakaru un jautri pavadijām laiku.

Piektdiena tika pavadīta apkopojot visu padarīto aizvadītajās dienās. Savācot visas bildes vienu viet, veidojot dažādas prezentācijas, video un pat intervijas. Pa dienu katra grupa atrādija padarīto, un mes kopīgi atstkatijāmies uz to, kas padarīts,piedzīvots šajās dienās. Vakarā tika spēlētas daudz dažādas spēles, bet vēlāk, atvadoties no draugiem, jau tika sapakotas mantas, jo jau agri no rīta tik pamesta pils.

Mums personīgi ļoti patika, jo lekcijas bija kvalitatīvas un patiešām interesantas. Mēs uzzinājam daudz ko jaunu, iemācījāmies plānot un domāt radoši. Protams, pavadījām labi laiku visdažādākajās aktivitātēs, ieguvām jaunus draugus, uzlabojām valodu zināšanas. Tas bija lielisks piedzīvojums.  Noteiktu ieteiktu citiem jauniešiem aizbraukt uz šādu nometni. Nākotne ir tik tiešām atkarīga no mums.”

Artūrs Katamadze un Roberts Pogožeļskis

Jelgavas novada diviem jauniešiem iespēja piedalīties starptautiskā nometnē Skotijā