Sestdiena, 19. Augusts, 2017
Melānija, Imanta

Jaunieši no Francijas un Rumānijas uzsāk veikt brīvprātīgo darbu Jelgavas novadā

16.10.2013

Kopš 14.oktobra projekta „We like It international!” ietvaros Jelgavas novadā viesojas divi jaunieši – Damien Salamon no Francijas un Eniko Blenesi no Rumānijas, kas turpmākos 9 mēnešus veiks brīvprātīgo darbu ar mērķi popularizēt veselīgu un aktīvu dzīvesveidu un paaugstināt jauniešu un bērnu dzīves kvalitāti, nodrošinot interesantas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Līdz nākamā gada 14.jūlijam brīvprātīgā darba veicēji strādās kopā ar novada jauniešiem, līdzdarbosies vietējās aktivitātēs, projektos, kā arī organizēs brīvā laika pavadīšanas iespējas, atbilstoši projekta mērķim.

Jauniešu dzīvesvieta ir Staļģenē, un ikdienas darbošanās notiks Bērnu un jauniešu centrā „Kraujas”.

Brīvprātīgie ieradās Latvijā vēlā 13.oktobra vakarā, taču šo pāris dienu laikā ir iemācījušies pamatvārdus un teikumus latviešu valodā, aktīvi pēta apkārtni un ir ļoti ieinteresēti novada darbībā. Pašlaik ar jauniešiem tiek veidota nedēļas aktivitāšu programma un izzinātas viņu spējas un vēlmes. Zināms, ka Eniko piedalīsies radošajās darbnīcās un ies aust, Damiens vakaros sportos un palīdzēs dažādās deju nodarbībās, un abi kopīgi dejos Jaunsvirlaukas pagasta vidējās paaudzes tautas deju kolektīvā. Otrdien jaunieši viesojās Jelgavas novada pašvaldībā, lai iepazītos ar novada pašvaldības nodaļām un piedalīties Jauniešu padomes ikmēneša sanāksmē.

Projektu koordinē biedrība „Attīstības centrs „Iepazīsim sevi””. Finansē ES programma „Jaunatne darbībā” un līdzfinansējumu nodrošina Jelgavas novada pašvaldība.