Piektdiena, 18. Augusts, 2017
Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena

Jaunieši un politiķi diskutē pie kafijas tases

12.02.2014

11. februārī bistro SILVA konferenču zālē Jelgavas novada Jauniešu padomes pārstāvji un citi novada jaunieši, kopā 26, un 12 novada deputāti, kā arī Attīstības nodaļas vadītāja Līga Lonerte piedalījās diskusijā „Kafija ar politiķiem”, kur neformālā gaisotnē tika pārrunāti novada jauniešiem aktuālākie jautājumi.

Sadalīti dažādās grupās, jaunieši ar politiķiem diskutēja par jautājumu, kas tiešā veidā skar jaunatnes lietas Jelgavas novada kontekstā. Piemēram, kur sākas jauniešu un pašvaldības sadarbība, kādi mehānismi veicinātu jauniešu iesaistīšanos pašvaldībā notiekošajos procesos, un kādas ir esošās un vēlamās vietas, lietas jaunieši brīvā laika pavadīšanā lauku pagastos.

Neformālā diskusija starp jauniešiem un deputātiem Jelgavas novadā notika pirmo reizi un tas ir sākums turpmākai sadarbības veidošanai. Diskusiju procesa galvenie un būtiskākie jautājumi un ieteikumi tiks ņemti vērā izstrādājot jaunatnes stratēģijas plānu turpmākiem gadiem, lai veicinātu jaunatnes jautājumu attīstību novadā attiecīgi paredzot finansējumu konkrētu aktivitāšu un pasākumu ieviešanā.

“Kafija ar politiķiem” ir metode, kuras galvenais mērķis ir veicināt jauniešu un lēmumu pieņēmēju savstarpējo dialogu. Tā ir īpaši organizēta un sagatavota pēcpusdiena, kurā pie kafijas un tējas tasēm satiekas jaunieši un lēmumu pieņēmēji, lai pārrunātu kādu noteiktu tematu, uzklausītu viens otra viedokli un kopā radītu jaunas idejas vai meklētu risinājumus jau esošām problēmām.

Pasākuma virzību noteica moderatore Līga Rudzīte, pārstāve no Ogres jauniešu kluba „Projektu darbnīca”.
Pasākums tika organizēts jauniešu demokrātijas projekta „For a BETTER FUTURE!” ietvaros, finansētājs ES programma „Jaunatne darbībā”. Projekta koordinatori Biedrība „ideA” sadarbībā ar Jelgavas novada jauniešu padomi.

Jaunieši un politiķi diskutē pie kafijas tases